Esnek Ekranlı iPhone Yakın Gelecekte Görünecek mi? Bakın Apple neler planlıyor…

Birkaç yıl süren söylentiler, prototipler ve demolardan sonra 2019, esnek ekranlı cep telefonlarının piyasaya çıktığı yıl oldu. Standart kullanım için hala çok yeni (ve pahalı), ancak akıllı telefon teknolojisindeki bir sonraki evrimsel adım olarak kabul edilmesine rağmen; Samsung, Huawei veya LG gibi markaların halihazırda piyasada birkaç modeli var. Peki Apple Esnek Ekranlı iPhone ile bu oyuna girecek mi?

Esnek Ekranlı iPhone çıkacak mı soruları son birkaç aydır soruluyor. Bunun başlıca sebebi mağazalarda tüketicilerin Samsung, Huawei veya LG gibi markaların esnek ekranlı ürünlerini görmesi.

2020’nin sonundan bu yana Cupertino’dakilerin bir sonraki cep telefonlarına esnek bir ekran eklemek için tasarımlar üzerinde çalışacaklarına dair haberler alıyoruz. Ancak Tayvan gazetesi Economic Daily News’te yer alan bilgilere göre, proje düşündüğümüzden de daha gelişmiş durumda.

Gazetede yer alan bilgilere göre, Apple bir değil iki yeni cihaz üzerinde çalışıyor. Bunlardan biri bir menteşe ile birleştirilmiş 2 ekranlı bir esnek ekranlı iPhone modeli (Samsung Galaxy Fold tarzı). Bir diğeri ise Samsung’un Galaxy Z Flip veya Lenovo’nun Moto RAZR’ına benzer, kapaklı telefonlar gibi dikey olarak katlanan uzun bir ekrana sahip Esnek ekranlı iPhone modeli.

Esnek ekranlı iPhone testlerini Foxconn yapıyor

Gazeteye göre, hala prototip olarak kabul edilen her iki cihaz da şu anda Foxconn’un Çin, Shenzhen’deki fabrikasında test ediliyor. Görünüşe göre Samsung OLED esnek ekranı monte edilecek olan kapaklı model, testlerde biraz önde ve diğer model olan kitap / cüzdan tipi prototip bir süre daha beklemek zorunda kalacak gibi.Esnek Ekranlı iPhone

Apple’ın katlanabilir modelinin ne zaman piyasaya sürüleceğine gelince. Apple katlanabilir ekranlı iPhone telefonlar için geliştirme programını onaylamadığı için bunu söylemek için henüz çok erken. Ancak Tayvan medyası, piyasaya sürülmesinin en erken “2022’nin sonlarında, hatta 2023’te” olacağını tahmin ediyor.

Pazar araştırma firması Display Supply Chain Consultants’a (DSCC) göre, Samsung’un katlanabilir telefonlar için pazar payı bu yıl% 88’e ulaşacak ve diğer rakiplerini geride bırakacak. Samsung’un bu yıl katlanabilir telefon pazarına hakim olmasının bir diğer nedeni de, bir diğer büyük katlanabilir telefon üreticisi Huawei’nin ABD yasağı nedeniyle yeni katlanabilir modellerini piyasaya sürmekte gecikmesi.

Sizce Apple gelecek yıl esnek ekranlı iPhone modeli ile mağazalarda boy gösterecek mi? Düşüncelerinizi aşağıdaki iletişim kutusundan bizler ve okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz…

İlgili haberler

>> iPhone 12 iPhone 11 gibi sattı mı? İşte son raporlar!