Apple İçin Katlanır Paneller Uzak Değil: İlk Sızıntı Gerçekleşti!

Katlanır iPhone

Apple için katlanır paneller imkansız değil. İşte iPad modellerinde kullanılması beklenen panel hakkında ortaya çıkan tüm detaylar.

Cep telefonlarımızın ekran boyutu arttıkça, her ne kadar kolay kullanım sağlasa da, kolay saklanmıyor. Hatta ”cebe sığmıyor” gerekçesi ile çoğu kullanıcı büyük ekranlı telefonlar almaktan vazgeçebiliyor. Son zamanlarda Samsung, Xiaomi, Motorola gibi devlerin ürettiği katlanabilir telefonlar bir hayli ilgi görmekte. Çünkü tüketicinin şikayet ettiği ”cebe sığmıyor” gerekçesini yok ederken, büyük ekran kullanım kolaylığını da sağlıyor. Katlanabilir ekran tasarımı son zamanların en işlevsel akıllı telefon tasarımlarından biri diyebiliriz. Öyle ki her geçen yıl satışları artmaya devam ediyor. Söz konusu ilgiyi gören Apple ise boş durmadı ve katlanabilir bir iPhone modeli üzerinde çalışmaya başladı.

Katlanır telefonların her ne kadar olumsuz yönleri olsa da, Apple bu dönüşlerden ders alıp kusursuz bir model üretmek istiyor. Geçtiğimiz günlerde Apple’ın, katlanır paneller üzerinde çalışmaların olduğuna dair ayrıntılar ortaya çıkmıştı. İddialara göre Ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo, E Ink kapak ekranını test etme sürecinde olduğunu iddia etti. İşte detaylar.

Apple İçin Katlanır Paneller Uzak Değil: İlk Sızıntı Gerçekleşti!

Ortaya çıkan rapora göre 2025 civarında gelmesi beklenen, iPhone ve iPad modellerinin şuanda test edildiği iddia etti. yani Apple tarafından önümüzdeki yıllarda katlanır tablet ve telefonlar sunulabilir. Tabii ki katlanır telefonlar tarafında yıllardır modeller üretildiğini biliyoruz. Yani Apple’ın bu konudaki rakiplerinin dişli olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle Samsung, katlanır akıllı telefon piyasasını ele almış durumda. Bu yüzden Apple’ın nasıl bir teknoloji ile geleceği, ne kadar gelişmiş teknoloji sunacağı merakla bekleniyor.

Apple

İddialara göre, Apple, katlanabilir bir iPhone için uzun süredir çalışmalarını sürdürüyor. Farklı teknolojiler kullanarak ürettiği modellerin ne zaman hayat geçirileceği hakkında herhangi bir net bilgi bulunmuyor. Fakat yapılan sızıntılara göre katlanır iPhone modeli, artık kullanıcılar için hayal değil. Önümüzdeki günlerde Apple’ın yeni katlanır ürünleri hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıkacaktır. Takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Depresyona Sosyal Medya Çözümü: Bilim İnsanları Depresyon İçin Bunu Öneriyor

>> Kripto Paralarda Yükseliş Ne Zaman Gelecek? Analistler Açıkladı