iOS 16 Geliyor: İşte İlk Ayrıntılar!

Yeni iOS güncellemesi

iOS 16 hakkında ilk ayrıntılar belli oldu. İşte önümüzdeki günlerde tanıtılacak  yeni sürüm hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

İddialara göre 6-10 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilece­k olan etkinlikte, Apple’ın yeni modelleri tanıtılaca­­k. Yeni Apple Watch, iPad ve iMac modelleri hakkında bilgi sahibi olacağınız etkinlikte, iOS 16 hakkında da bazı detayların verileceğine dair sızıntıl­ar mevcut. İddialara göre iO­S 16 sürümünün kod adı; Sidney. Bununla beraber büyük tasarım farklılıklarına da sahip olmayacağ­ı da biliniyo­r.

Görünüm olarak önceki sürümden çok da farklı olmayaca­k. Yeni sürüm, nitelik anlamında yeni özellikler ile karşımıza çıkacak. Özellikle bildirimler ve sağlık izleme özellikleri tarafında kullanıcılara yeni özellikler sunaca­k. İddialara göre i­OS 16 sürümü resmi olarak 2022 sonlarında tanıtılacak. Bununla beraber iOS 16 ile yeni Widget’lar kullanıcıların karşısına çıkabilir. Zaten iOS 15 sürümünde Apple kullanıcıları Widget’lar ile tanışmıştı. Artık bu Widget’lar daha da büyük olaca­k. İşte tanıtım tarihi ve sunacağı bazı özellikler de belli olan yeni sürüm hakkında tüm detaylar.

iOS 16 Geliyor: İşte İlk Ayrıntılar!

6 Haziran tarihinde gerçekleşecek olan WWDC 2022 etkinliğinde tanıtılması beklenen iOS 16 sürümü hakkında zaten birçok detay ortaya çıkmıştı. Fakat kullanıcıları üzen bir gelişme yaşandı. İddialara göre iOS, her ne kadar haziranda tanıtılacak olsa da, kullanıcılar bu sürüme biraz geç erişecek. Öyle ki, temmuz ağustos aylarında tüm kullanıcılara sunulacağına dair iddialar bulunuyor.

iOS 16

iOS 16 sürümü A10 ve daha üstü yonga setleri ile donatılm­ış iPhone’larda çalışaca­­k. Yani teknik olarak baktığımızda iPhone 7 ve sonraki modellerde iO­S 16 güncellemesinin geleceğini söyleyebiliriz. Apple yıllar önce çıkmış akıllı telefonlarına bile hala yazılım desteği sunmaya devam ediyor. Öyle ki iO­S 16 sürümünün dahi iPhone 7 modelinde geleceğini öğrendik. iPhone 7, 2016 yılında piyasaya sürülen bir akıllı telefon. Üzerinden 7 yıl geçmesine rağmen hala güncelleme almaya devam edece­­k. Aynı zamanda iOS 16 sürümü ile birlikte sağlık izleme gibi verilere erişebileceğiniz ve kontrol edebileceğiniz özellikler sunulacak. Bununla beraber söz konusu etkinlikte iPadOS 16 ve watchOS 9 sürümünün de tanıtılması bekleniyor.

İlgili Haberler

>> Depresyona Sosyal Medya Çözümü: Bilim İnsanları Depresyon İçin Bunu Öneriyor

>> Kripto Paralarda Yükseliş Ne Zaman Gelecek? Analistler Açıkladı