Xiaomi Mi A3, Android 11 güncellemesi ile sorun yaşamaya devam ediyor

Mi A3 Android 11
Google News Abone Ol

Xiaomi’nin sıkıntılarla dolu güncelleme serüveni olan Mi A3 modeli, Android 11 güncellemesinde bir kaz daha sorun yaşadı. İşte detaylar.

Xiaomi’nin saf Android işletim sistemi ile piyasaya sürdüğü Mi A serisi, ülkemizde en çok tercih edilen uygun fiyatlı modeller arasında yer alıyor. Özellikle uygun fiyata, iyi performans sunan model, saf Android olduğu için güncellemeleri erkenden alıyor. Fakat Xiaomi ile Google’ın iş birliği ile üretilen seri, Android sürümleri konusunda sıkıntılar yaşıyor. Geçtiğimiz yıl Android 10 sürümde 3 kez geri çekilen güncelleme bir hayli sorun yaratmıştı.

Bu yıl ise Mi A3 kullanıcıları Android 11 güncellemesinden dolayı birçok sıkıntı yaşadı. Öyle ki, bazı kullanıcılar ilk gelen Android 11 güncellemesini yaptıklarında, cihazları kullanılamaz hale geldi. Xiaomi servisleri, söz konusu güncellemeden dolayı kullanılamaz hale gelen cihazlar için ücretsiz onarım sözü verdi. Son geri çekilen Android 11 güncellemesinden sonra, bir kez daha hatasız olduğu düşünülen bir güncelleme yayınlandı.

Mi A3, Android 11 güncellemesi ile bir türlü dikiş tutturamadı

Bu güncelleme hakkında bir haber yazmıştık. Artık A3 modeline gelen son güncellemenin kusursuz olduğu düşünülüyordu. Fakat işler beklendiği gibi gitmedi. Ve Mi A3 tekrar sorunlarla karşılaştı.

Mi A3 Android 11

Xiaomi Mi A3 kullanıcıları, Instagram, Tiktok gibi video oynatmaya dayalı uygulamalar kullanırken, video üzerinde yeşil izler görüyor. Bu sorun Android 11 güncellemesi yapan kullanıcılar tarafından iletildi. Aynı zamanda cihazın kamerası tarafından çekilen fotoğraf ve videolarda da, görseldeki gibi yeşil izler mevcut.

Mi A3, Android 11 güncellemesi

Bu sorunu birçok Mi A3 kullanıcısı yaşıyor. Yeni yayınlanan Android 11 güncellemesini yapan kullanıcılar, bu konulardan şikayetçi. Fakat söz konusu sorun hakkında Google henüz aksiyona geçmedi.

Bir süre sonra bu güncelleme de geri çekilecektir. Ve kararlı olduğu iddia edilen bir sürüm daha yayınlanacaktır. Xiaomi A3 modelinde Android 11 sürümünde olduğu gibi Android 10’da da problemler yaşanmışt­ı. Bu yüzden yeni gelen güncellemeyi asla indirmemenizi öneriyoruz. İndiren kullanıcılar sorun yaşamadığı takdirde, gönül rahatlığıyla indirebilirsiniz.

İlgili Haberler

>> Xiaomi Mi TV Q1 akıllı televizyonu tanıttı

>> Xiaomi Elektrikli Scooter, Mercedes AMG versiyonu ile büyüledi


CEVAP VER