iPhone 12 Mini modelinin üretimi durdurulabilir: İşte nedeni!

Haftanın Akıllı Telefon Haberleri
Google News Abone Ol

Apple, iPhone 12 ailesiyle birlikte tanıttığı iPhone 12 Mini kompakt telefonunun üretiminin durdurulacağını açıkladı. İşte nedeni…

Akıllı telefon sektöründe, tüketicilere sunulan modellerin boyutu gün geçtikçe artıyor. Hal böyle olunca, kullanıcılar tarafından küçük telefonlara özlem söz konusu. Çoğu kullanıcı, yüksek performanstaki modelleri daha küçük modellerde yaşamak istiyor. Çoğu kullanıcı, telefonların cebe sığmadığından şikayetçi. Katlanabilir telefonlar, bu şikayetleri önleyebilecek en önemli tasarım. Apple ise iPhone 12 serisi ile piyasaya sürdüğü iP­hone 12 Mi­ni modeli ile, kompakt telefonlara olan hasretin son bulacağını umuyordu. Serinin diğer modelleri ile benzer performans gösteren kompakt cihaz, bazı konularda eksiklik yaşadı.

iPhone 12 Mini modeline elveda diyebiliriz

Apple, 5.4 inçlik ekrana sahip Mini model, A14 Bionic çipi ile ilgi odağı haline gelmişti. Apple bu modeli, pandemi şartlarında daha uygun fiyatlı bir Apple modeli elde etmek isteyenler için sunmuştu. A14 Bionic işlemcisi ile, serinin diğer modelleri ile çok yakın performans gösteren kompakt cihaz, lansmandan itibaren takipçiler tarafından bir hayli ilgi gördü.

iPhone 12 mini

Fakat iPhone 12 Mini bazı konularda yetersiz kaldı diyebiliriz. Öncelikle hala yeni iPhone modellerinin bile pil ömrü konusunda sıkıntılar yaşadığı biliyoruz. iPhone 12 Mini modelinde de 2.227 mAh kapasitesinde bir batarya, bir hayli yetersiz kaldı. Mini kullanıcıların büyük çoğunluğu yeni modelin pil ömründen şikayetçi oldu.

iPhone 12 mini

Satış rakamlarına baktığımızda ise, iPh­one 12 Mini modelinin diğer modellerden çok daha az sattığı görülüyo­r. Ayrıca Apple’ın, iP­hone 12 serisinden yaptığı hasılatın, yalnızca %6’sını iPhone 12 Mini modeli oluşturuyor. Hem pik konusundaki yetersizlik, hem de beklentiyi karşılamayan satış rakamları dolayısıyla, ikinci çeyrekten itibaren söz konusu modelin satılmayacağına dair dedikodular mevcut.

Apple, yeni serisinde aldığı bu geri dönüşten sonra nasıl bir politika izleyecek, merak konusu. Bazı kaynaklar, bir sonraki Mini modelinde pil sorununun çözüleceğini iddia ediyor. Fakat analistlere göre Mini modelleri bir süreliğine rafa kaldırıl­abili­r. Önümüzdeki aylarda bu söylentiler netlik kazanacaktır. Beklemede kalın.

İlgili Haberler

>> Apple Otomobil Direksiyonu Büyük Şaşkınlık Yaratacak!

>> Apple Elektrikli Otomobil hakkında ilk ayrıntılar ortaya çıktı

 


CEVAP VER