Apple iPad Air 4 Tanıtıldı: Fiyat Dahil Tüm Detaylar!

Apple iPad Air 4 Tanıtıldı: Fiyat Dahil Tüm Detaylar!

Apple iPad Air 4

Apple iPad Air 4 uzun bir bekleyişten sonra görücüye çıktı. Şirket, orta segment olarak bilinen bu tabletinde, iPad Pro gibi tam ekran kullandı. Hem tasarım hem de donanım özellikleri bakımından bu cihaz büyük avantajlar sunuyor. Yeni iPad Air 4 cihazı son dönemlerin en fazla kullanıcı çeken modeli de olabilir. Hadi gelin Apple tarafından geliştirilen yeni cihaz hangi özelliklere sahip birlikte bakalım.

İlk olarak bu yeni cihazın güvenlik önlemlerinden bahsedebiliriz. Bildiğiniz üzere tam ekran teknolojisi bazı güvenlik açıklarına da neden oluyor. Apple’ın A14 Bionic yongası cihazın hem daha güvenlikli hem de hızlı olmasını sağlıyor. İlk hafızası 64 GB olan bu cihazda 10,9 inçlik bir ekran, stereo hoparlörler ve Touch ID gibi bazı özellikler kullanılıyor ve bu çok daha fazla güvenlik anlamına geliyor.

Apple iPad Air 4 teknik özellikler

Yeni cihazda Apple’ın gözdesi 5 nm proses teknolojisi ile üretilmiş yongası A14 Bionic yer alıyor. Bu yongalar 6 çekirdekli olmasından dolayı son derece yüksek performans sağlıyor. A14 yongalarında yer alan 6 çekirdekten 4 tanesi yüksek verimlilik sunacak. Geriye kalan 2 tanesiyse yüksek performans özellikleri sayesinde kullanıcılara hizmet verecek.

Apple iPad Air 4 ozellikleri

Apple yeni tablet modellerinde ön ve arka kameralara yer verdi. Tabletlerin ön kısmında 1080p 60 FPS video kaydı özelliğine sahip bir kamera tercih edildi ve bu şimdiye kadar üretilenler arasında iyi bir sırada. 7 MP FaceTime HD kamera ise kullanıcıların çok daha kaliteli bir görüntülü görüşme yapmasını sağlayacak. Apple iPad Air 4 arka kısmında ise 4K 60 FPS kayıt yapabilen 12 MP’lik kamera tercih edildi ve böylece çekilecek fotoğraflar ile videolar büyük bir kaliteye sahip oldu.

Apple Pencil ve Magic Keyboard desteği de bulunacak bu yeni cihazın fiyatından da biraz bahsedelim. Bildiğiniz üzere Apple cihazları genellikle pek ucuz olmuyor. Özellikle de vergiler ile birlikte fiyat çok ciddi miktarlara kadar çıkabiliyor. Apple iPad Air 4 cihazı 64 GB’lık türü ile ülkemizde 5.799 TL üzerinden satışa sunulacak. Bir diğeri olan 256 GB’lık varyantı ise 7.199 TL ile kullanıcılara takdim edilecek.

İlgili Haberler:

>> iPhone 12 Tanıtılacak mı? Apple Tanıtımından Canlı Haberler Burada…

>> iOS 14 öncesi son tango! iOS 14 Public Beta 8 yayınlandı!


CEVAP VER