iPhone 12 Tanıtılacak mı? Apple Tanıtımından Canlı Haberler Burada…

iPhone 12 Tanıtılacak mı? Apple Tanıtımından Canlı Haberler Burada…


Bugünün büyük Apple etkinliği için canlı blogumuz. Gelen söylentilere bakılırsa iPhone 12 hakkında kötü haberler var. Fakat Apple etkinliğinin bitmesini beklemekte yarar var. Belki bir sürpriz olabilir.

Apple’ın iPhone 12 etkinliği bu yıl ertelenmiş olabilir, ancak bugün daha sonra gerçekleşecek ve sizlere buradan canlı haberler aktaracağımız etkinlik çerçevesinde firmanın diğer yeni ürünleri tanıtılacak.

Apple etkinliği çok yakında (15 Eylül) 10:00 PT / 13:00 EST / 18:00 BST’de (Avustralya’da 16 Eylül 03:00 AEST) başlıyor. Aşağıdaki bağlantıdan Apple etkinliğini canlı izlemeniz mümkün.

Güncel haberleri görmek için için lütfen sayfayı yenileyin. 

Canlı Blog

21:05 – Canlı yayınımız sona erdi, görüşmek üzere…

21:03 – iPadOS 14 ve WatchOS 7 (bu uyku uygulaması ve el yıkama yetenekleri için) geliyor.

21:02 – Tekrar Tim’e dönüyoruz. iOS 14 yarın geliyor.

21:00 – Yeni iPad Air, serinin altındaki ‘temel’ yeni iPad ile iPad Pro arasında bir füzyon gibi geliyor – daha fazla güç, ancak aşırı bir miktar değil. Fiyat 599 dolardan başlayacak ve önümüzdeki ay gelecek

20:58 – Bir dizi sızıntı tarafından tahmin edildiği gibi, iPad Air 2020 USB-C’yi kullanacak, bu da onu daha çok bir dizüstü bilgisayar gibi yapıyor. Arkada 12 MP kamera var – tek lens – orada da f / 1.8 diyafram açıklığı var.

Hoparlörler, iPad Pro’daki dört bölme yerine her iki uçta birer tane olmak üzere stereo moda geçecek.

20:54 – Bu yeni yonga setinin iPad Air için getirdiği bir dizi iyileştirme var ve geliştiriciler şimdiden bu yonga setini kullanmaya başladılar.

DJ Pro. Plağı ekrana dokunmadan çizebilir ve kontrol edebilirsiniz

Pixelmator bir sonraki adımda, ekrana yakınlaştırmanıza ve yaptığınız gibi geliştirmenize olanak tanıyan Neural Engine’i kullanacak ve nasıl daha keskin olması gerektiğini hesaplayacak.

20:55 – Önceki iPad Air’den% 40 daha hızlı olacak – ve bir kez daha Apple bunu bir HP dizüstü bilgisayarla karşılaştırıyor. Bir iPad’in bir dizüstü bilgisayara rakip olup olmayacağı hala tartışmaya açık, ancak Apple tabletlerinin karşılaştırılabilir tabletlerden ne kadar daha güçlü olduğu konusunda her şeyi gösteriyor.

20:53 Sırada iPad Air var.Tamamen yeni bir görünüme sahip – mavi, gül altın, yeşil ve alıştığımız standart renkler dahil olmak üzere beş renk.

2360 x 1640 çözünürlüklü bir ekran var, diğer cihazlardan True Tone teknolojisi.

20:50 – iPadOS hakkında zaten bildiklerimizi görüyoruz, ancak yeni tablet iPhone XS’in A12 Bionic yonga setini kullanacak. 10,2 inç Retina Ekranı var ve eğitimciler için 399 $ veya 299 $ ‘dan başlayacak.

Bugünden itibaren ön siparişe açık olacak ve 18 Eylül Cuma gününden itibaren elinize alabilirsiniz (tıpkı Apple Watch 6 gibi).

20:44 – Yeni iPad – 8. nesil hakkında konuşuyoruz. Apple Pencil’ı destekleyecek ve iPadOS 14 ile de birleştirilecek .

20:43 – Adı sadece iPad, ancak bu 8. nesil cihaz. İçinde bir A12 biyonik çip var ve Apple’ın sahnedeki istatistiklerine göre önceki nesilden çok daha hızlı olacağını söylüyor.

20:41 – Şimdi iPad’e geçtik. Tim Cook, en son iPad istatistiklerinin nasıl olduğu ve her zamankinden daha fazla insanın nasıl neler yaptığı hakkında konuşuyor…

20:38 – İşte karşınızda – Apple One . iCloud, Apple Music, Apple TV +, Apple Arcade, Apple News + ve Apple Fitness + artık tek bir abonelik hizmetinde tek bir başlık altında.

Bireysel abonelik ayda 14,95 ABD doları, aile aboneliği ise 19,95 ABD doları.

20:36 – 10 antrenman türü ile her kişi için tanımlanmış akıllı seçimler olacak,

20:34  – Yoga, güç, kürek çekme, HIIT antrenmanları  ve daha fazlası var – çoğu ekipman gerektirmez.

20:32 – Yeni uygulama Fitness +. Apple Watch’un ‘kullanıcının formda kalması’ için bir hizmet. Apple Watch tarafından desteklenmektedir ve size bileğinizden egzersiz ölçümleri verir.

Bu veriler sizi motive etmek için tasarlanmıştır – ve Fitness + ile istediğiniz antrenmanı video kataloğundan seçersiniz ve antrenmanı doğrudan saatinizde başlatır ve Watch’tan izlediğiniz ekrana kadar ölçümleri gösterir.

Eğitmen kalp atış hızınızı kontrol etmenizi söylediğinde, kalp atış hızı otomatik olarak artar.

20:30 – Apple Watch’u 18 Eylül Cuma gününden itibaren satın alabilecekler. Ön sipariş bugünden başlıyor.

20:29 – Apple cihazın kasasında 100 & 100 geri dönüştürülmüş alüminyum kullanıyor.  Apple Watch’un çevresel faydalarından bahsediyor.

20:25 – Apple Watch SE burada.

Apple Watch 5’in S5 yongasına sahip olacak ve hücresel modellerde bunu Aile modunda kullanabileceksiniz.

GPS, altimetre ve erişilebilirlik açısından aynı sensörlere sahip – 279 dolardan başlıyor ve hala 199 dolar olan Series 3’ün iki katı hızlı.

Apple Watch 6, daha küçük sürüm için 399 $ ‘dan mal olacak.

20:20 -Apple Watch direktörü Deirdre Caldbeck bize ailelerin hepsinin kendi Apple Watch’larına sahip olabileceğini söylüyor, iPhone’ları olmasa bile.

Çocukların veya daha büyük nesillerin nerede olduklarını veya sağlıkları ile ilgili bir sorunu olup olmadığını ve çocuklar için kiminle iletişim kurabileceklerini izleyebilen bir cihaz kullanmalarına olanak tanır.

Çocuklar, kendileri için en uygun şekilde hareketleri takip edebilir ve doğrudan Saatten onlar için bir Memoji oluşturabilir.

Çocukların dikkatinin dağılmasını önlemek için Okul Modu bile var – ve öğretmenlerin yaramaz olmadığını görebilmeleri için belirli bir yüzü var.

İngiltere, ABD ve Çin dahil bir dizi ülkeye geliyor.

20:19 – Kayışlar değiştiriliyor – Solo Loop da artık karışımda. Tokası yok ve bilek işi sadece bir kayma. Çeşitli boyutlarda gelir. Lastikli versiyonu (silikon) ve örgülü versiyonu da var. Apple Watch Nike ve yeni Watch Face için de bir güncelleme var.

20: 15- Yeni S6 yonga setinin içinde bir ‘enerji verimli tasarımı’ var – yani dışarıdayken 2,5 kat daha parlak ve ne kadar yükseğe çıktığınızı görmek için bir altimetre var.

20:13 – Bu, genel sağlık için yeni bir araç ve Apple Watch’a gelen üç yeni sağlık araştırması var ve ayrıca bunun kalp yetmezliğiyle nasıl bir ilişkisi olduğunu da kontrol ediyor.

Kan SpO2’yi daha fazla insanın bileğine koymak anahtar şey olacak. Bu, geçmişte pek çok spor saatinin bir özelliği olmuştur – örneğin, Garmin üzerinde uzun süredir çalışıyor – ama bu onu daha kullanışlı hale getirmekle ilgili.

20:12 – Tahmin edildiği gibi, kandaki oksijen seviyesi monitörü. Parlayan kırmızı ve kızıl ötesi ışık, kanınızın rengini belirleyecek ve sadece 15 saniyede ölçüm yapabilirsiniz.

Seri 6, arka plan ölçümlerini de kaydedebilir, yani geceleri uyku apneniz olup olmadığını tespit edebilir.

20:11 – Şu anda çok çekici bir video gösteriliyor – ama çok benzer görünen bir Saat. Apple Watch Series 6 burada ve ‘şimdiye kadarki en renkli seri’. Mavi, altın, grafit ve (ÜRÜN) Kırmızı versiyonu da.

Ayrıca yeni bir sağlık sensörü de var

20:10 – VO2 Max, faydalı bir özellik daha da ileriye doğru geliyor, eğer düşerse uyarılar … bekleyin, vidalayın. İşte yeni Apple Watch geliyor.

20:09 – Apple Watch şefi Jeff Williams şimdi kamerada (Apple Kampüsü’nü birkaç saniye içinde uçtuk … bunu gerçek hayatta büyük bir fatura ödemeden yapamazdık).

20:08 – Singapur yakında insanları daha aktif hale getirmek için teşvikler sunmaya başlayacak.

20:06 – Vücudunun yan tarafındaki bir insülin paketine bağlanabilen ve bileğine bakarak glikoz seviyelerini görebilen bir atlet. Aynı şeyi yapmak için teknolojiyi kullanan aile üyelerim var – cihazlarımızda daha fazla diyabet izleme teknolojisine ihtiyacımız var – umarız Apple bugün bunun hakkında daha fazla konuşur.

20:05 – Bir kez daha, Apple Watch’un nasıl hayat kurtardığı hakkında konuşuyoruz. Kalp atış hızı uyarılarının, insanların en iyi durumda olmadıklarını nasıl fark ettiği ve bunun hastaneye zamanında gitmelerine nasıl izin verildiği. Ya da her gün işleri kolaylaştırmak için erişilebilirlik özelliklerini kullanan körler.

20:04 – Şimdi Cook, Covid tarafından hepimizin maruz kaldığı etkiden bahsediyor. Ve ‘sadece’ Apple Watch ve iPad’den bahsedeceğiz.

Apple Watch’un tam zamanında nasıl olduğu hakkında daha fazla konuşuyoruz, ancak şimdi çok daha fazlasını yapabilir. Mesajlar, haberler, sağlık, programlar, formda olma, hareketi izleme, kapıyı açma ve ışıkları yakma ve yatağa giderken Apple Watch en sevdiği müziği dinleyebiliyor.

Bu bağlantı üzerinden Apple’ın etkinliğine erişmeniz mümkün.

Etkinlik canlı olarak yayınlanıyor. Firmanın Apple Watch 6 , Apple Watch SE , iPad Air 4 ve hatta Apple AirTag’ler için duyurularda bulacağına inanıyoruz.  Sızıntılar, yalnızca bu ürünleri ve belki birkaç başka sürprizi göreceğimizi gösteriyor ve bugün daha sonra bir iPhone 12 duyurusu almamız pek olası değil. Ancak Apple henüz durumun böyle olduğunu onaylamadı, bu yüzden yine de olma ihtimali var. Etkinliğin bitmesinin ardından iPhone hakkındaki tüm konular aydınlığa kavuşabilir.

iPhone 12 Tanıtımı Başka Bahara

Peki bugün tam olarak ne göreceğiz? Bu büyük cevapları olan bir soru ve şu anda biraz belirsiz, ancak sızıntıları aşağıda sizinle paylaşıyoruz. Listeden bir şeyin eksik olduğunu mu düşünüyorsunuz? Bu muhtemelen bugün duyurulmayacağı anlamına geliyor ve yakında yapılacak yeni bir güncellemede bunları sizinle paylaşacağız.

  • Apple Watch 6  Şirket, akıllı saat portföyünü daha da genişletmeyi ve dünyanın en iyi akıllı saatlerinden birini geliştirmeyi planladığından, bugünkü etkinliğin en önemli noktası olması bekleniyor.
  • Apple Watch SESöylentiler, Apple’ın Series 4’e benzer bir tasarıma sahip ve Apple Watch 6 ile birlikte piyasaya sürülecek daha ucuz bir Apple Watch üzerinde çalıştığını öne sürdü.
  • iPad Air 4  iPad Air tekrar geri döndü ve en son söylentiler, daha iPad Pro benzeri bir tasarım için ana düğmeyi bırakacağını öne sürüyor. Bu olacak mı? Öğrenmek için daha sonra ayarlamanız gerekecek.
  • Yeni iPad  Bu çok fazla söylenti değil, ancak bazı kaynaklar bugün karışımda güncellenmiş bir iPad modeli görebileceğimizi iddia ediyor. Öyleyse, bu daha uygun fiyatlı seçeneklere gelen yeni özellikler anlamına gelebilir.
  • Apple AirTags  Sonunda gerçekleşebilir – bu cihaz anahtarlarınız veya cüzdanınız gibi şeylere göz kulak olmanıza yardımcı olmak için tasarlandı ve bazı söylentiler nihayet bugün piyasaya sürüldüğünü gösteriyor.
  • iOS 14 / iPadOS 14 / watchOS 7 / macOS 10.16  Apple, yaklaşan yazılımının tam sürüm tarihlerini duyurmak için genellikle Eylül başında iPhone etkinliğini kullanır.

19:35 – Apple etkinliği 2020 canlı blogumuza hoş geldiniz – burada, Apple’ın yeni ürün lansmanının yanı sıra etkinliğin kendisiyle ilgili haberlerimizi ve en son haberleri bulacaksınız.

…….

İlgili Haberler

>>iOS 14 öncesi son tango! iOS 14 Public Beta 8 yayınlandı!

>> Apple iOS 13.7 Büyük Özelliklerle Geliyor: İşte Tüm Detaylar!


CEVAP VER