Yeni nesil iPad mini 120 Hertz tazeleme oranına sahip ekran sahip olacak

Yeni nesil iPad mini
Apple’ın Yeni iPad mini modeli 120 Hertz tazeleme orana sahip direkt önüne karşımıza çıkacak. İşte tüm detaylar.
Pandemi süreci ile birlikte dizüstü bilgisayarlara ve tabletlere olan ilgi bir hayli artmış durumda. Bunun en temel sebebi ise birçok iş kolunun ve eğitimin uzaktan gerçekleşiyor olması. Bu sebeple tabletler sıklıkla tercih edilmeye başlandı. Özellikle mobilite anlamında beklentilerin sonuna kadar karşılayan Apple’ın iPad Mini modeli Bir hayli ilgi görüyor. iPad Mini’nin yeni serisi hakkında da birçok sızıntı gerçekleşti. Yeni modelin 120 Hz tazeleme oranına sahip olan bir ekran ile karşımıza çıkması bekleniyor. İşte yeni model hakkında ortaya çıkan diğer tüm ayrıntılar.

Yeni nesil iPad mini 120 Hertz tazeleme oranına sahip ekran sahip olacak

Apple’ın yalnızca iPhone 13 serisinde gördüğümüz 120 Hz tazeleme oranına sahip ekranın bundan sonraki Apple modellerinde de sıklıkla göreceğimiz düşünülüyor. Bununla beraber tablet ekranında 120 Hz tazeleme oranına sahip bir ekran kullanılacak olması da önemli bir avantaj. Özellikle Samsung panellerinin kullanıldığı bu ekranlarda akıcılığın son derece iyi hissedildiğinde belirtelim.
Yeni nesil iPad mini
Serinin önceki modellerine kıyasla daha akıcı bir ekrana sahip olacak. iPad Mini modelinin bazı teknik özellikleri de ortaya çıktı. 4 GB RAM ve 128 GB dahili depolama ile karşımıza çıkacak olan modelin serinin önceki modeline benzer bir fiyat etiketine sahip olması bekleniyor. 8.3 inçlik bir ekran ile sunulacak olan Yeni nesil iPad mini modelinin Apple’ın A15 Bionic işlemcisinden de güç alması bekleniyor. Ülkemizde de satışa sunulması beklenen model hakkında önümüzdeki günlerde daha fazla ayrıntı ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.
İlgili Haberler