Katlanabilir iPhone Yeni Tasarım İle Ortaya Çıktı: Bu Seferki Çok İddialı

Apple ve LG katlanabilir ekran

Herkesin büyük bir merakla beklediği katlanabilir iPhone yeni tasarım ile ortaya çıktı. Birçok kişi bu cihaz hakkında türlü türlü yorumlar yapıyordu.

Apple her geçen gün daha farklı cihazlar ile karşımıza çıkıyor. Bazen bu cihazların çok fazla yenilik getirmediği söylenirken kimi zaman devrim yaratabiliyor. Mesela iPhone cihazlarda kullanılan çentik tüm akıllı telefonlara yayılmıştı. Böylece şirket aslında büyük bir devrim yapmış oldu. Ancak Apple ile ilgili bir detay buna engel oluyor.

Şirket ile alakalı genel detaylara bakıldığında ilginç bir strateji göze çarpıyor. Normal şartlarda akıllı telefon firmaları yeni teknolojilerden çok fazla korkmaz. Ancak iPhone bu konuda büyük çekimserlik ile yaklaşıyor. Mesela katlanabilir ekrana sahip cihazlar için şirket bir türlü harekete geçmiyor.

Katlanabilir iPhone yeni tasarım bazı ilginç detaylar gösteriyor

Apple tarafından çıkarılması planlanan bu yeni modelde ikiye katlanma yerine dikine katlanma tercih edilecek. Böylece ortaya Samsung Galaxy Z Fold 2 tarzı bir model çıkması planlanıyor. Ayrıca firmanın mevcut iPhone tasarımı ile neredeyse aynı bir cihaz üretmesi bekleniyor.

katlanabilir iPhone yeni tasarım
Apple tarafından düzenli olarak geliştirilen iPhone cihazlarında genellikle aynı tasarım tercih ediliyor. Bu her ne kadar büyük bir eleştiri alsa bile yine de firma uzun bir süre buna devam edecek gibi görünüyor. Katlanabilir iPhone yeni tasarım ile birlikte yine aynı sistemin devam ettirilmesi planlanıyor.

Apple katlanabilir telefon çıkış tarihi belli mi?

Herkesin en çok merak ettiği sorulardan birisi de bu cihazın ne zaman çıkacağı ile ilgili. Henüz hiç kimse bu cihazın tam olarak ne zaman piyasaya sürüleceğini bilmiyor. Ancak uzmanlar tarafından yapılan açıklamalara bakılırsa 2023 yılında bu cihazların satışına başlanabilir. Birçok kişi onu 2021 yılında görmeyi bekliyordu.

Apple genellikle yeni bir teknoloji başlatacağı zaman uzun süre beklemesi ile biliniyor. Yani bu teknolojinin oturmasını istiyor. Bu nedenle yine aynı taktiği uygulayacak. Peki siz Apple kapanabilir cihazlar ile alakalı ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> iPhone 12 Mini modelinin üretimi durdurulabilir: İşte nedeni!

>> Apple, katlanabilir iPhone için patent başvurusunda bulundu!


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here