Apple Kan Şekeri ve Vücut Isısı Ölçebilecek: Yepyeni Bir Donanım

Apple kan şekeri

Dünyanın en büyük teknoloji şirketleri içerisinde yer alan Apple kan şekeri ve vücut ısısı ölçmeye hazırlanıyor. Bugüne kadar hiçbir şirket bunu başaramamıştı. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen detaylara birlikte bakalım.

.

Her geçen gün birbirinden farklı sistemler ve donanımlar üretiliyor. Genel olarak bakıldığında her şirketin farklı bir alana yöneldiği görülüyor. Mesela Samsung ve Facebook gibi şirketler daha çok görsel alana yöneliyor. Apple ise sağlık ile ilgili konulara ciddi önem veriyor. Şirketin kan değerleri ile ilgili yeni bir çalışması var.

Apple tarafından geliştirilen akıllı saatler yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Bu seferki özellik daha çok vücuttaki kan şekeri ve ısıyı ölçmeye yönelik. Bildiğiniz üzere şirket EKG konusunda da oldukça iyi. Akıllı saatler ile birlikte kalp ve damar rahatsızlıkları çok daha hızlı bir şekilde ortaya çıkarılabiliyor. Henüz birçok marka bu özelliği sunamazken Apple akıllı saatler ile sorunsuz bir şekilde ölçüm yapabiliyordu.

Apple kan şekeri ve vücut ısısı

Yeni gelen bazı detaylara göre Apple şimdi de vücut ısısını ve kan şekerini ölçecek. Covid-19 ile birlikte vücut ısısı çok daha önemli hale geldi. Artan vücut ısısı akıllara koronavirüs tehlikesini getiriyor. Bu nedenle Apple vücut ısısını da ölçecek bir araç geliştirdi.

Apple kan şekeri

Dünyada en fazla görülen rahatsızlıklardan birisi de kan şekeri ile alakalı. Bazılarının kan şekeri ciddi oranda yükselirken kimilerinin ise sert bir şekilde düşebiliyor. Bu nedenle dünyanın en kronik sorunlarından bir tanesinin de şeker hastalığı olduğunu söyleyebiliriz. Şeker hastalarının her gün parmaklarından iğne ile ölçüm yaptığı biliniyor. Apple akıllı saat sayesinde bu ölçüm kan almadan cihazdan yapılabilecek.

Apple akıllı saat sistemi yenileniyor

Gelen bazı son detaylara göre şirket ürettiği akıllı saat modellerindeki sonuçların olduğu gibi doktorlara gönderilmesini sağlayacak. Böylece kullanıcıların sağlık durumları düzenli olarak takip edilecek.

Bu akıllı saat modelinin çıkacağı tarih olarak 2025 gösteriliyor. Eğer şirket böyle bir sistem geliştirmeyi başarırsa çok ciddi bir satış rakamı elde edebilir.

İlgili Haberler:

>> iPhone Health uygulaması sağlık hizmetlerine büyük destek sunacak

>> iPhone 13 kamerası hakkında bomba bir iddia ortaya atıldı: Standartların çok üstünde

. . . .