Apple Katlanabilir iPhone Üretimini Ne Zaman Yapacak: Tarih Verildi

Apple katlanabilir iPhone

Apple katlanabilir iPhone üretimini ne zaman yapacağı büyük bir soru işareti. Her kafadan farklı bir ses çıktığını söyleyebiliriz. Ancak ilk defa son derece güvenilir bir kaynaktan tarih verildi.

Akıllı telefonlar arasında ciddi bir rekabet var. Özellikle Çin merkezli markalar mücadeleyi adeta gökyüzüne kadar taşıdı. Mesela şu sıralar telefon kameraları önemli bir rekabet nedeni olarak görülüyor. Xiaomi ve Huawei markaları en iyi görüntüyü sağlama potansiyeline sahip. Kameralarının hem yazılım hem de donanım açısından iyi olduğu da biliniyor.

Diğer taraftan Apple bellek gücü ve sağlamlığı ile ön plana çıkıyor. Markaların kendisini pazarladığı birçok kategori olduğunu söyleyebiliriz. Şimdilerde en fazla dikkat çeken teknolojilerden birisi de hiç şüphesiz katlanabilir ekranlar. Huawei ve Samsung bu alanda iyi bir ilerleme kaydetse bile Apple bu konu hakkında hiç açıklama yapmadı.

Apple katlanabilir iPhone için ölü taklidi yapıyor

ABD merkezli teknoloji devi Apple söz konusu katlanabilir ekranlar olunca neredeyse sesini hiç çıkarmıyor. Şirketin özellikle son dönemlerde elektrikli otomobil yapacağını bile açıklamış olması akıllarda soru işareti yarattı. Katlanabilir ekranlar konusunda firma adeta ölü taklidi yapıyor.

Apple katlanabilir iPhone

Başarılı analistler ise Apple ile ilgili bazı sızıntılar yayıyor. Genellikle onlardan doğru bilgileri öğrenebiliyoruz. Mesela Apple analisti Ming-Chi Kuo tarafından yapılan açıklamalarda ilk katlanabilir akıllı telefonun 2023 yılında geleceği ifade ediliyor. Bu cihaz 8 inç boyutunda olacak ve QHD+ kullanılacak.

Apple bir süre daha bekletebilir

Analistler tarafından yapılan açıklamalara göre katlanabilir iPhone ile ilgili şirket Samsung firmasının kapısını çalacak. Şu anda gerçekten de Samsung katlanabilir ekranlar konusunda kendisini ön plana çıkarmayı başardı. Ayrıca gümüş nanotel dokunmatik panel çözümü bu akıllı telefonlarda tercih edilecek.

Katlanabilir iPhone modelinin birden fazla noktadan katlanabilmesi sağlanacak. Ayrıca Apple bilgisayarları ile uyumlu çalışabilmesi bekleniyor. Peki siz katlanabilir iPhone modelleri hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere paylaşabilirsiniz.

İlgili haberler:

>> iOS 14.5 Bu Hafta Geliyor. iPhone Veya iPad’inizi Güncellemek İçin 2 Neden

>> Tim Cook Videosu Büyük Beğeni Topladı: Hiç Kimse Bu Kadar Eğlenceli Olmasını Beklemiyordu (Video)