Huawei P50 serisine 20x optik kamera gelebilir

Huawei P50 serisine 20x optik ve 200x dijital yaklaştırma özelliği olabilir. İşte detaylar.

Çinli paylaşım sitesi Weibo’da, Huawei ile ilgili paylaşım yapan bir hesap, yeni gelecek olan P50 serisi ile ilgili dikkat çeken açıklamalar yaptı. Yapılan açıklamalara bakacak olursak yeni gelecek olan Huawei P50 serisine en az bir tanesinde 20x optik ve 200x dijital yaklaştırma özelliği olacak. Huawei’nin bu yakınlaştırma özelliğine ”Binoküler” ismini verecek olduğunu ifade edildi.

ABD’nin uyguladığı kara liste yaptırımları nedeniyle akıllı telefon pazarında zor zamanlar yaşayan Huawei, bu sene içerisinde yeni amiral gemisi olan P50 serisi ile karşımıza çıkacak. Huawei, yaşadığı bu zorluklara rağmen telefon pazarındaki yerini korumaya devam ediyor.

Huawei P50 serisine

 

Çinli telefon üreticisinden yeni gelen haberler bakacak olursak P50 serisi kamera özelikleri üst seviye gözüküyor.

Huawei P50 Serisine gelecek özelliklerin birkaçı

Huawei, amiral gemisi telefonların özellikle kamera tarafını çok önemsiyor. Amiral gemisi telefonlarına baktığımız zaman P30 Pro ile ilk kez 5x optik ve 50x de dijital yakınlaştırma imkanı sunan Çinli şirket, P40 Pro serisi ile de 10x optik ve 100x dijital yakınlaştırma imkanını kullanıcılarına sunmuştu. Yeni gelecek P50 serisi ile 2021 yılında bu seri devam edecek gibi duruyor.

Çinli internet sitesi Weibo’da, Huawei ile ilgili yapılan sızıntıya göre P50 serisinin üst segment modellerinden en az birinde 20x optik ve 200x dijital yakınlaştırma özelliği bulunduracak. Sızıntının kaynağını açıklamayan bilgi sahibi, yeni gelecek 200x yakınlaştırma özelliğinin adının ”Binoküler” olacağını ifade etti. Bilgi sahibinin verdi bilgiler doğruysa eğer Huawei, P50 serisi ile dünyada bir ilke imza atmış olacak. Şuan ki piyasada bulunan hiçbir telefonda 200x yakınlaştırma özelliği yok.

Huawei’nin yeni gelecek olan P50 serisi ile diğer bir haber ise telefonun ekranı ile ilgili. Huawei, yeni gelecek amiral gemisinde 120 Hz yenileme hızı sunabilir. Yeni gelecek amiral gemisi ile zorlukların üstesinden gelemeye devam etmeye çalışan Huawei, eksiklerini yaptığı yeniliklerle sürdürmeye devam ediyor.

Huawei, yeni gelecek amiral gemisi ile tüketiciyi mutlu etmeye devam edebilecek mi bu da bir merak konusu.

>>M1 işlemcili Mac cihazlarda iPhone ve iPad çalışmayacak