iPhone 14 Pro Kamerası Çok İlginç Bir Tasarımla Gelecek: Sürpriz Var

iPhone 14 Pro kamerası

iPhone 14 Pro kamerası tahmin edilenin daha ötesinde olacak gibi görünüyor. Şirket uzun bir süredir tasarım konusunda bazı yenilikler yapmaya niyetli. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen bütün detaylara birlikte göz atalım.

Dünyanın en büyük akıllı telefon şirketleri içerisinde yer alan Apple markası birçok farklı ürün çıkarttı. Bu ürünler içerisinde iPhone 11 serisi çok başka bir yere sahip. Kamera tasarımını ilk defa orada değiştirmeyi başaran şirket iPhone 12 ve iPhone 13 modellerinde benzer kamera tasarımı kullandı. Şimdi ise ortaya yepyeni bir iddia atıldı.

Apple genellikle iPhone modellerinde pek fazla değişiklik yapmayı sevmiyor. Kullanıcılar tarafından büyük tepkiler gelirse değişime gidiyor. Bu defa yine benzer bir durum yaşanacak gibi görünüyor. iPhone 14 Pro cihazında yeni bir kamera tasarımı sızdırıldı. Render görüntüleri ortaya çıkan bu cihaz oldukça ilginç.

iPhone 14 Pro kamerası dikkat çekici olacak

Sızan görüntülere göre ön kamerada değişiklik yaşanacak. Apple normal şartlarda çentik kullanmayı seviyordu. Ancak bu tasarım açıkçası pek tatmin etmiyor gibi görünüyor. Kullanıcılar artık bu tasarımdan bıktı. Bu nedenle şirket yeni bir tasarıma yer açmayı düşünüyor. iPhone 14 modellerinde tasarım değişiyor.

iPhone 14 Pro kamerası

Yeni ön kamera tasarımı uzun hap şeklinde olacak. Bildiğiniz üzere Android cihazlarda çok küçük bir ön kamera deliği kullanılıyor. Apple ise bunu biraz daha büyütecek. Render görüntülerine bakıldığında adeta uzun bir hapı andıran ön kamera tasarımı bir ilk yaşatacak.

Apple yeni tasarıma sıcak bakıyor

Ortaya çıkan son detaylara göre Apple markası ekran gövde oranı bakımından yeni bir tasarım deneyecek. Bu tasarımın özellikle çentik konusunda avantaj sağlayacağı tahmin ediliyor. iPhone cihazlarındaki çentik oranı nedeniyle ekran gövde oranı kötüydü.

Yeni cihazlarda muhtemelen yine Android kadar büyük bir ekran kullanılmayacak. Ayrıca Apple bu tasarımında en yüksek güvenlikli FaceID bileşenlerini tercih edecek. Peki sizce Apple yeni iPhone modellerinde nasıl bir tasarıma yer vermeli?

İlgili Haberler:

>> iOS 15 Kullanımı Beklentilerin Çok Altında Kaldı: Apple Yeni Yol Haritası Belirleyecek

>> Araçlarda ÖTV Fiyatlarını İndirmeyen Bayilere Ceza Gelebilir: Bakanlık Denetimlere Başladı