Apple Reklamında Samsung Kullanıldı: Herkesi Hayrete Düşüren Reklam

Apple Reklamında Samsung

Bugünlerde yayınlanan Apple reklamında Samsung cihazı tercih edildi. İlk etapta hata olduğu düşünülse bile daha sonradan gerçek ortaya çıktı. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

Apple tarafından geliştirilen iPhone cihazları genellikle reklama pek ihtiyaç duymuyor. Şirket kendi ekosistemini sağlam bir şekilde oluşturduğu için reklamlara yönelmiyor. Fakat bazen oldukça etkili reklamlar yapabiliyor. Bu reklamlarda kimi zaman rakiplerine sataşırken bazen daha uysal davranabiliyor.

Geçtiğimiz günlerde Apple şirketi iPhone reklamı yapmak için yine Samsung cihazını tercih etmişti. Firma kendi iPhone modeli ile kıyaslamak için piyasadaki en kötü Android telefonu seçti. Bu durum birçok kullanıcı tarafından ve Samsung hayranlarından olumsuz tepki aldı. Şimdi de yeni bir kulaklık modeli için Apple benzer yöntemi tercih etti.

Apple reklamında Samsung ürünü tercih edildi

Şirket tarafından yapılan yeni reklamda Beats Studio Buds tanıtılıyordu. Bu ürünleri bilmeyenler için kısa bir hatırlatma yapalım. Diğerlerinin aksine Beats Studio Buds tüm cihazlarda tercih edilebiliyor. Yani Android kullanıcıları da bu Apple kulaklıklarını kullanabilir. Bununla ilgili herhangi bir problem yok.

Apple Reklamında Samsung

Apple işte tam da böyle bir özelliği vurgulamak için Samsung akıllı telefonu kullandı. Birçok kişi Apple kulaklıklarının sadece iOS kullanıcılarına özel olduğunu düşünüyor. Beats Studio Buds ise sadece iOS için değil tüm Android ve diğer işletim sistemine sahip cihazlar için kullanılabiliyor. Şirket işte tam da bunu vurgulamak için Samsung Galaxy S21 modelini reklamında kullandı.

Apple şirketi Samsung kullanıcılarını kendisine çekmeye çalışıyor

Şirket tarafından yapılan bu reklam Samsung Galaxy Buds ile ilgili olumsuz bir görüş oluşmasını sağlamak istiyor. Ayrıca firma Samsung’un kendi kulaklıkları yerine Apple kulaklıkları kullanılmasını istiyor. Yapılan reklamın tek amacı buydu.

Konu ile ilgili henüz Samsung tarafından bir açıklama yapılmadı. Ancak Apple şirketi kullanıcıların iPhone cihazı kullamasını istiyor. Peki siz bu reklam hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Apple macOS Monterey Beta Sürecinde: İşte Getirdikleri ve Gereksinimleri

>> Satışlarda Rekor Kıran iPhone 12 Samsung Hayranlarını Çok Üzdü: Yavaş Vur Apple