Klasik Oyun Meraklıları İçin Zorlu Sınav: Bugün Olsa Bitiremezsiniz!

The Legend Of Zelda: Yardım almadan bitirmenizin mümkün olmadığı bir klasik oyun

Zamanında muhtemelen çok sevdiğiniz bu klasik oyun listesi bugün bitirmekte çok zorlanacağınız yapımları içeriyor. Kısacası geçmişe gidip deneyimlerinizi hatırlamadan bitiremeyeceğiniz bu oyunlar şöyle:

.

Grim Fandango: bir point and click efsanesi

Macera yapımları 90’larda bilgisayar oyunlarının en baskın yapımları arasındaydı. Özetle bu oyunlar, zorlu bulmacalar, karizmatik karakterler ve unutması güç hikayelere sahipti. 1998 yılında çıkan Grim Fandango bunun en iyi örnekleri arasında. Sonrasında gittikçe değerini yitiren point and click oyunlarının son efsanelerinden biri.

Monkey Island 2: LeChuck’s Revenge: Grim Fandango’nun atası

1991 yapımı Monkey Island 2: LeChuck’s Revenge LucasArts’ın o dönem alametifarikası olan grafik bulmaca oyunlarının efsaneleri arasında. Çok zorlu bulmacalarıyla meşhur olan bu klasik oyun kültürel kodlarıyla da sizin için bugün çok zorlu bir deneyim olacak. Lakin işleri anladığınız anda çok gülecek ve eğleneceksiniz.

The Legend Of Zelda: Yardım almadan bitirmenizin mümkün olmadığı bir klasik oyun

NES sisteminin kısıtlı yeteneklerine rağmen The Legend of Zelda’nın klasik dünyasını hala keşfetmek çok zor. Yine de yaşına rağmen bu dünyadaki maceraları yeniden anımsamak sizin için çok eğlenceli olacaktır. Özellikle çok az ipucu içeren bu oyunu bitirmek için de geçmişteki kendinizin yardımı şart.

Leisure Suit Larry 6: Zor ama çok komik

LucasArts ile birlikte point and clikck türünün bir başka efsane yapım şirketi de Sierra Entertainment idi. Bu firmanın oyunları adeta sanat eseri olan bölüm tasarımlarıyla hatırlanacaktır. Geçmişte belki de hiç yardım almadan nasıl bitirdiğinize bugün şaşıracağınız oyunlardan bir tanesi de bu. Oyunda kendisine bir sevgili arayan karakterimizin zorlu macerasını hatırlamak hala güzel bir deneyim olacaktır.

Riven: Defterleri çıkarın bu klasik oyun eski alışkanlıkları hatırlatacak!

Başlı başına bir efsane olan Myst’in devamı niteliğindeki Riven listemizdeki bir diğer oyun. Döneminde artık modası geçmiş görülen bir oyundu Riven. Yine de eğer bulmaca oyunlarında eksik bırakmak istemezseniz gitmeniz gereken adreslerden. Bu oyunu bugün yeniden oynamayı denerseniz yıllar önce bıraktığımız bir alışkanlık olan oyun oynarken not tutma alışkanlığınızı geri getirecek.

Castlevania II: Simon’s Quest: Zor, klasik ama hala çok eğlenceli bir oyun

Serinin 1987 yapımı oyunu olan Castlevania II: Simon’s Quest serinin öncü oyunları arasında yer alıyor. Seviye tasarımlarındaki kusursuzluğu, hala heyecanlandırak aksiyonu ve platform türünü zenginleştiren öğeleriyle hala çok güzel. Lakin ne yazık ki çıktığı dönemde bile bu oyun karmaşıklığıyla çok sayıda oyuncunun bitiremediği yapımlardan. Oyunda Dracula’yı bulabilmek için 13 gizli ipucunu keşfetmeniz gerekiyor. Eğer ki yeterince boş vaktiniz ve hırsınız varsa bu oyunu şimdi tekrar bitirmeyi deneyin.

Diğer haberler:

>> Acer RTX 30 Serisi Ekran Kartı Olan Dizüstü Bilgisayarlara Doping Yaptı!

>> Epic Games Ücretsiz Oyun Kampanyası Tüm Hızıyla Devam Ediyor: Tıkla Yeni Oyunu İndir (Video)

. . . . .