Apple Tamamen Camdan Akıllı Telefon Üretmek İstiyor: Kırarlar Onu Kırarlar

Apple komisyon almaya

Dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alan Apple tamamen camdan akıllı telefonlar üretmek istiyor. Şirketin bu konsepti ile ilgili patent alındığı ifade edildi. İşte merak edilen detaylar.

Akıllı telefon markaları her yıl yeni bir konsept ile karşımıza çıkıyor. Kimi zaman bu konseptler fazlasıyla uçuk olabiliyor. Rekabetin iyice kızıştığı bu alanda iPhone modelleri ile ilgili yeni bazı projeler var. Bu projelerden bir tanesi ise tamamen ekrandan oluşan cihazlar olacak.

Herhangi bir akıllı telefonun tamamen ekrandan oluşması birçok şirket tarafından hayal ediliyor. Ancak bunu gerçekleştirmek pek kolay değil. Cam kaplı elektronik cihaz başlığı taşıyan ve ABD patent ve ticari marka ofisi tarafından onaylanan bir patent Apple’ın bu hayaline çok yaklaştığını gösteriyor.

Apple tamamen camdan cihazlar tercih edecek

ABD’li teknoloji devi Apple tarafından alınan bu patente göre cihazın 6 yüzeyi cam ile kaplı olacak. Ayrıca tüm cam ile kaplı olan alanlar dokunmatik ekran özelliği taşıyacak. Kısacası Apple tamamen ekrandan oluşan bir cihaz ortaya koydu. Ayrıca bu modelin fotoğrafları hem yandan hem de arkadan görüntüleyecek şekilde dizayn edildiği ifade ediliyor.

Apple tamamen camdan akıllı

Böyle bir patent ile ilgili en fazla merak edilen sorulardan birisi de fiziksel tuşlar ile ilgiliydi. Ses ve güç tuşu gibi tuşlar bu tür cihazlarda açıkçası pek kullanılamıyor. Patente ayrıntılı olarak bakıldığında cihazın yan kısımlarında bazı bölümlerin fiziksel baskıya yatkın olacağı görülüyor. Kullanıcılar bu bölgelere bastırarak tuş gibi kullanacak.

Apple patentleri çok yönlü olacak

Şirket tarafından alınan yeni patenlere bakıldığında Mac Pro Tower’ın da cam kaplı olduğu görülüyor. Kısacası Apple bütün cihazlarını cam ile kaplamak istiyor. Şirketin bu isteği patentlerine bakıldığında çok rahat bir şekilde anlaşılabiliyor.

Tüm bunlara ek olarak şirket değişken kalınlıklarda duvarlar kullanarak akıllı telefonları koruyacak. Mesela telefonun en dış katmanındaki cam son derece sert olacak. Bir içerideki cam ise daha yumuşak materyallerden yapılacak. Gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Apple iPhone Tamiri Konusunda Çığır Açacak Yenilik! Kullanıcılar Tamir Yapabilecek

>> Epic Games Evrensel Mağaza Kurulmasını Önerdi: Apple Bu Fikirden Nefret Edecek