Türkiye Bitcoin Alsın Tavsiyesi Gündeme Bomba Gibi Düştü

En fazla kaybettiren kripto

Türkiye Bitcoin alsın tavsiyesi şu sıralar en fazla tartışılan konular içerisinde. Bildiğiniz üzere döviz kuru sert yükseldi. Bu nedenle bazı analistler ilginç önerilerde bulundu. Hadi gelin konuyla alakalı tüm detaylara birlikte göz atalım.

Döviz kuru ne yazık ki son dönemlerin en büyük problemleri arasında yer alıyor. Dolar çok sert bir şekilde yükseliş yakalayıp 11 TL sınırını bile aştı. Durum böyle olunca herkes bazı ek tedbirler düşünmeye başladı. Kimileri daha fazla dolar alırken bazıları ise altın gibi araçlara yöneldi.

Küresel çapta altın gümüş ve dolar gibi yatırım araçları her zaman için popüler oldu. Ancak Bitcoin şu sıralar onların popülerliğini almaya çalışıyor. Türk lirasının değer kaybetmesi ile birlikte bazı analistler yorumlar yaptı. Bunlar içerisinden en ilginç olanı ise MicroStrategy’nin kurucusu Michael Saylor tarafından yapılanıydı.

Türkiye Bitcoin alsın önerisi tekrarlandı

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından alınan kararlar ile birlikte faiz indirimine gidildi. Sonuç olarak dolar 11 TL rakamına ulaştı. Hemen ardından onu bile aştı ve 11,3 seviyelerine kadar yükseldi. Bunun üzerine bazı kripto para analistleri Türkiye’nin Bitcoin alması gerektiğini söyledi.

Türkiye Bitcoin alsın tavsiyesi

MicroStrategy’nin kurucusu Michael Saylor Türk lirası için kurtuluşun kesinlikle Bitcoin olduğunu ifade etti. Ona göre El Salvador gibi örnekler son derece önemli. Ülke Bitcoin kullanmaya başladıktan sonra ciddi miktarda kar elde etti. Bunu okul yapımı gibi çeşitli ihtiyaçlarda harcadılar.

Türkiye’nin Bitcoin tercih etmesi piyasaları sert hareketlendirir

Türkiye dünyanın en büyük ilk 21 ekonomisi arasında yer alıyor. Ülkenin Bitcoin yatırımı yapması halinde çok sert bir yükseliş yaşanabilir. Böyle bir durumda Bitcoin için 73 bin dolar seviyelerini bile görmek mümkün. Ancak böyle bir gelişme yaşanması kolay değil.

Dünya Bankası gibi birçok kurum Bitcoin tercih edilmesine karşı çıkıyor. El Salvador ve Dünya Bankası arasında geçtiğimiz günlerde bununla ilgili bir tartışma yaşanmıştı. Peki sizce gerçekten de Türkiye Bitcoin yatırımı yapmalı mı?

İlgili Haberler:

>> Bitcoin’in Yükseleceği Tarih Açıklandı: Tüm Analistler Buraya Kilitlendi

>> Bitcoin Boğaları Kararsız Kaldı: Kripto Para Sektörü Dengesizleşti