Epic Games Evrensel Mağaza Kurulmasını Önerdi: Apple Bu Fikirden Nefret Edecek

Epic Games rekor

Epic Games evrensel mağaza fikrini ortaya attı. Şirketin Apple ile yaşadığı sorunlar nedeniyle böyle bir öneride bulunduğu düşünülüyor. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen bütün detaylara birlikte bakalım.

Bildiğiniz üzere oyun dünyası çok hızlı bir büyüme elde etti. Küresel çapta en hızlı büyüyen şirketler arasında oyun markaları da yer alıyor. Çin gibi ülkelerde ise oyun sektörü liderliği ele almış durumda. Tüm bu gelişmeler yaşanırken aynı zamanda onları engelleyen bazı ayrıntılar var.

Ortaya çıkan son detaylara göre Epic Games şirketinin kurucusu ve CEO’su olan Tim Sweeney önemli açıklamalara yer verdi. Güney Kore’nin başkenti olan Seul’de bir konferans düzenlendi. Bu konferansta kendisi Apple ile ilgili son derece ağır ithamlarda bulundu. Yaptığı açıklamalarda sadece Apple değil aynı zamanda Google gibi markaları da hedef aldı.

Epic Games evrensel mağaza fikrinde ısrarcı

Oyunda devi tarafından yapılan açıklamalarda App Store gibi platformların sadece hapishane yarattığı ifade edildi. Ona göre kullanıcılar Apple tarafından devasa bir hapishaneye terk edildi. Bu hapishanenin adı ise App Store. Ona göre Apple markasının bir an önce durdurulması gerekiyor.

Epic Games evrensel mağaza

Yaptığı açıklamalarda hedef tahtasına sadece Apple oturmadı. Aynı zamanda Google gibi markaları da hedef tahtasına oturttu. Yaptığı açıklamada evrensel bir uygulama mağazasının kurulması gerektiğini söyledi. Ona göre böyle bir mağaza kurulmazsa insanlar büyük şirketlerinin hapishanesinde takılı kalacak.

Google ve Apple için harekete geçilmeli

Epic Games kurucusu tarafından yapılan açıklamalarda hem Apple hem de Google için harekete geçirmesi gerektiği ifade ediliyor. Ona göre alternatif seçeneklere izin verilmemesi halinde kendileri sürekli yargı yoluna başvuracak.

Apple ve Epic Games arasında yaşanan dava sürecinde kazanan taraf Epic Games oldu. Ancak Apple mahkeme kararını uygulama konusunda elini yavaş tutuyor. Peki sizce Epic Games tarafından bahsedildiği gibi evrensel bir uygulama mağazası kurulmalı mı? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Epic Games vs Google: Uygulama Mağazası Üzerinden Yeni Bir Savaş Başladı

>> Epic Games Bedava Oyun Dağıtıyor: İşte Haftanın Ücretsiz Oyunu