Asus, ROG Phone 5 modelini, Tencent iş birliğinde piyasaya sürecek!

Asus ROG Phone 5 Tencent

Asus’un oyuncu telefonu ROG Phone 5 hakkında detaylar netleşti. Tencent ortaklığı ile piyasaya sürülecek olan model hakkında işte bilinenler.

Mobil oyun sektörü günden güne gelişiyor diyebiliriz. Hatta son zamanlarda mobil e-spor kategorisinde birçok turnuva düzenleniyor. Hal böyle olunca teknoloji devleri oyun için özel olarak geliştirilen akıllı telefonlar üretiyor. En çok bilinen oyuncu telefonlarından olan Asus ROG serisi, son yıllarda bir hayli ilgi görüyor. Mobil oyun dünyasında devrim yaratacak özellikleri ile bilinen Asus ROG serisi, yakında yeni modeli ile karşımıza çıkacak. Asus ROG Phone 5 adı ile kesinleşen yeni oyun canavarı, Tencent ortaklığı ile piyasaya sürülece­k. İşte yeni model hakkında tüm ayrıntılar.

Asus, Tencent ortaklığında ROG Phone 5 modelini piyasaya sürecek

Çin sosyal medya platformu Weibo’da, Asus ROG’un resmi hesabı bir gönderi paylaştı. Söz konusu gönderide, hakkında isim tartışmaları süren yeni modelin isminin ROG Phone 5 olacağını da açıklamış oldu. Bazı kaynaklar yeni modelin ROG Phone 4 ismi ile geleceğini düşünüyord­u. Fakat yakında karşımıza çıkacak oyun canavarının ismi ROG Phone 5 adıyla kesinleşti diyebiliriz.

Asus ROG Phone 5 Tencent

Paylaşılan gönderide Tencent ile iş birliği çerçevesinde ROG P­hone 5 modelinin piyasaya sürüleceğinin müjdesi veriliyor. Aralarında 3 yıllık ortalık bulunaca­k olan Asus ve Tencent, muhtemelen daha fazla oyuncu telefonu üretece­k. Aynı zamanda söz konusu modelin Tencent versiyonu da geleceği kesinleşmiş oldu. Mart nisan aylarında tanıtılması beklenen model hakkında henüz resmi bir açıklama bulunmuyor. Fakat yakın zamanda yeni sızıntılar gerçekleşecektir.

Asus ROG Ph­one 5 modelinin Snapdragon 888 yonga setinden güç alması bekleniyo­r. Bununla beraber 16 GB RAM’e sahip olacağı da söylenenler arasında. 512 GB depolama alanı sunaca­k cihaz 65W hızlı şarjı destekleyece­k. Aynı zamanda 6.000 mAh devasa bir pil kapasitesine sahip olacak. Ekran detaylarına baktığımızda ise, 144 Hz tazeleme oranına sahip, 6,78 inçlik AMOLED panel kullanılması bekleniyo­r. Tanıtım tarihi yaklaştıkça yeni ayrıntılar sızdırılacaktır.

İlgili Haberler

>> ASUS Republic of Gamers, ROG Strix XF 120 soğutucu fanı duyurdu

>> Asus, ZenFone 8 Mini modelini piyasaya sürecek!