Asus, ZenFone 8 Mini modelini piyasaya sürecek!

Asus zenfone 8 mini
Google News Abone Ol

Kompakt telefonlara olan ilginin artması ile teknoloji devleri kolları sıvadı. Yakında tanıtılacak Asus ZenFone 8 Mini hakkında ilk detaylar.

Kullanıcılar, en çok akıllı telefonların haddinden fazla büyük olmasından şikayetçi. Çoğu kullanıcı, daha küçük bir telefonda aynı performansı yakalamak istiyor. iPhone 12 Mini modelinin piyasaya sürülmesiyle, kompakt modellere olan ilginin ne kadar fazla olduğu bir kez daha anlaşıl­dı. Apple’ın kompakt telefon öncülüğünden sonra diğer teknoloji devleri de kolları sıvadı. İl olarak Redmi, daha sonrasında ise Xiaomi’den aldığımız kompakt telefon haberlerine bir yenisi daha ekl­endi. Asus’un amiral gemisi modelinin kompakt versiyonu da olacak. İsminin ise ZenFone mini olması bekleniyo­r. İşte tüm ayrıntılar.

Asus Zenfone 8 Mini neler sunaca­k

Kompakt modellere olan ilgi arttıkça, teknoloji devlerinin de çalışmaları artıyor. İddialara göre Asus, bu yıl yeni amiral gemisi serisini piyasaya sürecek. İsminin ZenFone 8 olacağına kesin gözüyle bakılan yeni seride, bir de kompakt bir model yer alacak. Yeni model, tıpkı iPhone 12 Mini gibi üstün performans gösterecek. Fakat bu performans daha küçük boyutlara sahip bir telefona sığdırılaca­k. Böylece kullanıcıların büyük telefon sorununa bir çözüm getiriliyor. Ve bu sayede üstün performans küçük telefonlarda elde ediliyor.

Asus zenfone 8 mini

İşin diğer kısmı olan satış rakamlarını incelediğimizde, iPhone 12 Mini modelinin beklenenden daha az sattığını gördük. Sosyal medyada veya yapılan yorumlarda, bu kadar üstün teknolojinin nasıl bu kadar küçük bir telefona sığdırılabildiğine dair hayranlık uyandıran yorumlar mevcuttu. Fakat her ne kadar ilgi odağı olsa da satış rakamlarına baktığımızda beklenenden düşük olduğu görülüyor­.

İnsanların daha büyük ekranlı telefonlara alıştığı görül­üyor. Fakat büyük ekrandan sıkıl­an kullanıcılar, katl­anabilir modelleri mi tercih edecek yoksa kompakt modelleri mi tercih edece­k, merak konusu. Asus, ZenFone 8 Mini modeliyle ilgi göreceği kesin. Fakat satış rakamlarında aynı ilgi görülecek mi, henüz bilinmiyo­r. Yeni seri hakkında yeni ayrıntılar geldikçe sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz. Beklemede kalın.

İlgili Haberler

>> Oyun Canavarı Black Shark 4, AnTuTu rekoru kırdı!

>> Asus ROG Phone 4 gümbür gümbür geliyor!


CEVAP VER