Asus ROG Phone 6 Oyun Canavarı Olacak!

Asus ROG Phone 6

Asus ROG Phone 6 modeli, oyun tarafında rakiplerini eleyecek. İşte performans odaklı model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Akıllı telefonlar sektör içerisinde farklı biçimlerde adlandırılıyor. Mesela bazıları tasarımı ile ön plana çıkarken kimileri ise daha çok performansı sayesinde göz dolduruyor. iPhone akıllı telefonları daha çok güvenlik nedeniyle tercih ediliyor. Xiaomi ise uygun fiyatlı olmasından dolayı dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Tüm bunların yanı sıra Asus son dönemlerde daha çok oyuncu akıllı telefonu ile kendisinden bahsettiriyor. Yeni çıkan model bu alanda adeta devrim yaratabilecek nitelikte. Dışarıdan baktığınızda bile oyuncu telefonu olduğunu hemen anlamanız mümkün. Hem tasarımı hem de diğer bazı donanım özellikleri bunu çok rahat bir şekilde ortaya koyuyor.

Asus ROG Phone 6

Geçtiğimiz aylarda tanıtılan ROG Phone 5S modelinin bir hayli ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Çoğu kullanıcı yakında  ROG Phone 6 hakkında bazı detayların sızdırılacağını düşünüyordu. Uzun süredir devam eden beklenti sonucunda ROG P­hone 6 modeli hakkında bazı detaylar ortaya çıktı. Özellikle kullanacağı işlemci konusunda sevenleri tarafından ilgi gören modelin, oyun tarafında en iyi akıllı telefon olarak anılacağı tahmin ediliyor. Geekbench listelerinde ortaya çıkan oyun odaklı akıllı telefon hakkında çoğu ayrıntılara ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Bu yüzden söz konusu modelin yakında tanıtılacağı iddia ediliyor. İşte yeni model hakkında tüm detaylar.

Asus ROG Phone 6 Oyun Canavarı Olacak!

Asus ROG Phone 6

Ortaya çıkan ilk detayları incelediğimizde ROG Phone 6 modelinin, piyasanın en güçlüsü olarak tabir edebileceğimiz Qualcomm imzalı Snapdragon 8+ Gen1 işlemcisine sahip olacak. Söz konusu modelin bazı teknik detayları da sızdırılmış durumda. Listelerde baktığımızda, 12 GB, 16 GB ve 18 GB‘lık RAM seçenekleri ile karşımıza çıkacağı iddia edildi. Tabii ki 2 GB’lık kısım sanal RAM desteği olabilir. Fakat her halükarda Asus ROG Phone 6 modelinin, piyasadaki en fazla RAM kapasitesine sahip model olacağını söyleyebiliriz.

Ayrıca oyun performansını maksimumda yaşatmak adına 65W hızlı şarj desteğine sahip 6000 mAh’lık pile sahip olacağını belirtelim. Önümüzdeki günlerde ROG Phone 6 modeli hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy M13 5G Kendi Segmentinde Rakip Tanımayacak!

>> Samsung Galaxy F13 Devasa Pil Kapasitesi İle Duyuruldu!