Samsung Galaxy M13 5G Kendi Segmentinde Rakip Tanımayacak!

Galaxy M13 5G

Uygun fiyattan satışa sunulacak 5G destekli model Galaxy M13 5G hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. İşte ortaya çıkan sızıntılar.

Samsung Galaxy M serisi modellerinin genellikle uygun fiyatlı akıllı telefonlarıyla karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. Ülkemizde dolar kuru yüksek olduğu için genellikle giriş orta segment akıllı telefonlar sıklıkla tercih edilen cihazlar arasında yer alıyor. Bu yüzden Samsung Galaxy M serisine ait modeller en çok tercih edilen akıllı telefonlar arasında yer alıyor. Yakında tanıtılması beklenen uygun fiyata satışa sunulacak Galaxy M13 5G modelinin teknik özellikleri ve tasarım detayları ortaya çıktı. İşte Türkiye’ye de geleceğine kesin gözüyle bakılan yeni model hakkında ortaya çıkan detaylar.

Samsung Galaxy M13 5G Kendi Segmentinde Rakip tanımayacak!

Cihazın ilk olarak tasarım detaylarını incelediğimizde, 6.5 inçlik damla çentikli bir ekran tasarımı bizleri karşılıyor. Çerçevelerini incelediğimizde ise, kendi segmentinde bulunan akıllı telefonlara göre ince çerçevelere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Arka paneline baktığımızda ise klasik Samsung tasarımı olarak tabir edebileceğimiz dikey konumlandırılmış üçlü kamera kurulumunu karşımıza çıkıyor. Kameraların 50 MP ana kamera 2 MP derinlik kamerası ve 2 MP makro kamera olarak sıralanmış durumda. Ön tarafında bulunan Damla çentikli ekran tasarımında karşımıza çıkan lens ise 5 MP çözünüründe olacak.

Galaxy M13 5G

İşlemci tarafında MediaTek imzası taşıyan Dimensity 700 yongası bizleri karşılıyor. Aynı zamanda 5G destekli bir akıllı telefon olduğu için uzun vadede kullanılabilecek bir cihaz olduğunu söyleyebiliriz. Bununla beraber 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolamaya sahip olacak modelin, 6 GB/ 128 GB varyantının da geleceği biliniyor. mikroSD kart desteğine de sahip olduğunu bildiğimiz cihaz, 1 TB’a kadar dahili depolamayı destekleyecek.

Galaxy M13

Pil tarafında ise 5000 mAh kapasiteli bir batarya karşımıza çıkıyor. Bu bataryayı desteklemek için ise 15W hızlı şarj desteği bulunacak. 5G destekli modelin fiyatı hakkında henüz ortaya çıkan bir detay bulunmuyor. Önümüzdeki günlerde Türkiye’ye de gelmesi beklenen cihazın fiyatı hakkında da sızıntılar ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> ZTE Axon 40 Ultra Modeli İle Liderliğe Oynuyor!

>> Samsung Galaxy S23 Ön Kamerası İle Fark Yaratacak!