Samsung Galaxy F13 Devasa Pil Kapasitesi İle Duyuruldu!

Galaxy F13

Samsung’un uygun fiyatı büyük bataryalı modeli Galaxy F13 duyuruldu. İşte yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Samsung Galaxy F serisi modellerinin genellikle yüksek kapasiteli bataryaları ile karşımıza çıktığını biliyoruz. Aynı zamanda söz konusu modeller, giriş segment akıllı telefonlar olarak karşımıza çıkıyor. Ülkemizde de dolar kuru bir hayli yüksek olduğu için genellikle uygun fiyatlı akıllı telefonlar tercih ediliyor. Bu yüzden Galaxy F serisine ait akıllı telefonlar Türkiye’de ilgi gören cihazlar arasında yer alıyor. Türkiye’de genellikle uygun fiyatlı cihazlar tercih ediliyor. Fakat Galaxy F serisi modellerinin ilk olarak Hindistan’da piyasaya sürüldüğünü, sonraki aylarda Türkiye’ye geldiğini belirtelim. Yakın zamanda Hindistan’da duyurulan Galaxy F13 6000 mAh’lik devasa bataryası ile resmiyet kazandı. Söz konusu modelin önümüzdeki aylarda Türkiye’ye geleceğine dair sızıntılar mevcut. İşte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Samsung Galaxy F13 Devasa Pil Kapasitesi İle Duyuruldu!

Galaxy F13

İlk olarak tasarım detaylarını incelediğimizde, ön panelinde 6.6 inçlik LCD bir ekran bizleri karşılıyor. Aynı zamanda bu panelin Full HD çözünüründe olduğunu da belirtelim. Ekran tarafını incelediğimizde ise ince çerçeveler karşımıza çıkıyor. Cihazın arka tarafında baktığımız zaman ise dikey konumlandırılmış üçlü kamera kurulumu bulunuyor. Bu kameralar 50 MP ana kamera 5 MP ultra geniş açılı kamera ve 2 MP derinlik kamerası olarak karşımıza çıkıyor. Teknik tarafa baktığımızda ise Samsung tarafından geliştirilen Exynos 850 yongası karşımıza çıkıyor.

Galaxy F13

Aynı zamanda 4 GB RAM ile sunulacağını da belirtelim. Tabii ki 1 TB’a kadar desteklenen mikroSD isteği yuvasında söz konusu modeline gelecek. Pil tarafına baktığımızda ise 6000 mAh kapasiteye sahip 15W hızlı şarj desteği karşımıza çıkıyor. Fiyat tarafına baktığımızda ise 64 GB‘lık dahili depolamaya sahip versiyonu 155 dolarlık bir fiyat ödeyeceğine sahip olduğunu belirtelim. 128 GB versiyonu ise 167 dolardan satışta. İlk olarak Hindistan’da satışa sunulacak olan model, önümüzdeki aylarda Türkiye’de gelebilir. Çünkü F serisine ait Türkiye’de de satışa sunulan modeller mevcut. Bu yüzden Galaxy F13 modelinin Türkiye’ye de gelmesine kesin gözüyle bakılıyor. Önümüzdeki günlerde yeni model ve yeni modelin Türkiye ihtimali hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> ZTE Axon 40 Ultra Modeli İle Liderliğe Oynuyor!

>> Samsung Galaxy S23 Ön Kamerası İle Fark Yaratacak!