Xiaomi Mi 11 Lite, kamera detaylarıyla karşımızda!

Xiaomi Mi 11 Lite 4G

Xiaomi’nin Mi 11 ailesinin Lite modeli ile alakalı yeni detaylar ortaya çıktı. Snapdragon işlemcisine sahip model, uygun fiyata sahip olacak.

Xiaomi’nin Mi 11 ailesi geçtiğimiz yılın son günlerinde tanıtıl­dı. Takipçiler tarafından bir hayli ilgi gören Mi 11, son zamanlardaki en güçlü modeller arasında yerini almayı başardı. Fakat serinin Mi 11 Pro modeli hala tanıtılmadı. Ne zaman tanıtılacağına dair net bir açıklama yok. Fakat önümüzdeki haftalarda Mi 11 Pro modelinin de tanıtılması bekleniyor. Xiaomi, kullanıcılar için aynı seriye ait daha uygun fiyatlı modeli piyasaya sürmek için hazırlanıyo­r. Mi 11 modeline sahip olan yeni cihaz, her ne kadar söz konusu model ile aynı performansa sahip olmasa da, fiyatına göre tatmin edici özellikler sunacaktır.

Xiaomi Mi 11 Lite neler sunuyor

Sızdırılan bilgilere göre, yeni model Qualcomm’un Snapdragon 735 işlemcisinden güç alacak. Fakat bazı kaynaklar, yeni modelin 5 nm mimarili Snapdragon 755 işlemcisini kullanacağını iddia ediyor. Bunun dışında yeni cihaz hakkında ortaya çıkan farklı özellikler de mevcut. Ortaya atılan bilgilerde 64 MP ana kameraya sahip olacak model, 5x yakınlaştırma özelliğine sahip telefoto kamerasına da sahip olacak.

Mi 11 Lite

Cihazın, Weibo’da paylaşılan görsellerini incelediğimizde, çok şık bir tasarım görüyoruz. Ön tarafında delikli ekran tasarımına sahip OLED panel karşımıza çıkıyor. Arka tarafında ise Mi 11 tasarımına benzer bir kamera kurulumu mevcut. Söz konusu kamera kurulumunda 3 adet lens bulunuyo­r. Cihaz, orta seviye bir model olarak karşımıza çıkacak. Haliyle daha uygun bir fiyat etiketine sahip olacağını da söyleyebili­riz. Fakat fiyat bilgisi hakkında herhangi bir sızıntı bulunmuyor.

Fiyat performans cihazlarına, ülkemizde bir hayli ilgi gösteriliyor. Bu sebeple söz konusu model, Türkiye’ye geldiği takdirde ilgi göreceğini söyleyebiliriz. Fakat Mi 11 modelinin fiyatı beklenenden yüksek çıktığı için, Mi 11 Lite modeli de ülkemizde beklene değerden daha yüksek fiyata sunulabil­ir. Umarız fiyatının hakkını verebilece­k bir performansa sahip olu­r.

İlgili Haberler

>> Poco F2 hakkında ilk detaylar: 120 Hz ekran ve daha fazlası!

>> Xioami Mi A3, bir kez daha Android 11 güncellemesi aldı