Atari Oyun Sektörüne Üst Perdeden Dönüş İçin Hazırlık Yapıyor

Oyun sektörünün özlenen markası Atari tarihi amacına geri dönüyor

Efsane oyun firması Atari dönüş sinyali verdi. Böylece bir süredir telefonları öncelik alan firma geleneksel rotasına geri dönüyor. Gelişme ile ilgili detaylar haberimizde…

Atari bir süredir odaklandığı ücretsiz ve mobil oyunlardan yönünü tekrar bilgisayar ve konsola çeviriyor. Firma yaptığı duyuru ile bu sevindirici haberi bizlere duyurdu. Bununla birlikte firma, Atari Combat: Tank Fury ve Ninja Fury dahil bazı oyunların satışını durduruyor ya da oyunları satıyor. Ne var ki kullanıcı kitlesi oluşmuş sadık bir kitlesi olan oyunlar yola devam edecek.

Atari yaptığı açıklamada bu gelişme ile ilgili önemli bilgiler verdi. Buna göre firma yeni yol planıyla hazırladığı oyunları ilk olarak Haziran 2022’de piyasaya çıkarmayı planlıyor. Hatta firmanın 200 adet tescilli oyununu güçlendireceği açıklaması çıkacak oyunlara yabancı olmayacağımızı gösteriyor. Böylece oyuncuların özlemini duyduğu bazı Atari yapımlarının yeniden aramıza döndüğünü göreceğiz. Ayrıca firma özellikle Afrika’da yürüttüğü kumar odaklı oyun çalışmalarını da bitiriyor. Son olarak firma televizyon odaklı çalışmalarını da azaltmayı amaçlıyor.

Oyun sektörünün özlenen markası Atari tarihi amacına geri dönüyor

Atari CEO’su Wade J. Rosen konu ile ilgili açıklamalar yaptı. Rosen açıklamasında şunları söyledi:

“Her oyun deneyiminde amacımız eğlenceli anlar sağlamaktır. Bununla birlikte erişimi kolay oyunlar yapmayı amaçlarız. Bu Atari’nin özü ve tarihini geleceğine bağlayacak şeydir. Bu yüzden amacımız premium oyunları ve buna yakışan oyun deneyimini sunmaktır. Sonuçta bunun Atari’nin DNA’sını en iyi temsil eden şey olduğunu düşünüyoruz. Premium oyunlara odaklanan yeni vizyonumuzla beraber bünyemizdeki başarılı ve ücretsiz oyunlarımızı geliştirerek büyütmeye devam ediyoruz.”

Nisan ayında Atari içinde bir bölünme gerçekleşti. Atari bundan sonra Atari Gaming ve Atari Blockchain isimli iki parça halinde çalışacak. Blok zinciri teknolojisine odaklanan taraf bu teknolojinin oyunlarla bağlanması konusunda çalışacak. Üstelik ne gariptir ki Atari otel konusunda da faaliyetler planlıyor. Son olarak firmanın Linux tabanlı bir konsol ya da mini PC oluşturması da gündemde.

2021’de firmadan gelen mobil oyunlar hiçbir şekilde memnuniyet vermedi. Bununla birlikte Atari firmasının kimseye mantıklı gelmeyen planlarını firma yönetimi de görmüş olmalı. Yine de firmanın eski şaşalı günlerine dönmesi büyük bir çalışma gerektiriyor. Şirket en son 2015’te Alone in the Dark ve Haunted House gibi bilgisayar oyunları çıkarttı. Son olarak firma Alone in the Dark markasını THQ Nordic firmasına sattı.

Diğer haberler:

>> En Fazla Kazandıran Kripto Paralar Bakın Hangileri Oldu (29 Haziran – 5 Temmuz)

>> GTA 6 Çıkış Tarihi Bekleyenlere Kötü Haber: 2025’e kadar beklemeyin