Samsung Galaxy Gear Akıllı Saati Kullanıcılara Veda Ediyor: Bir Devi Kaybediyoruz

Galaxy Gear akıllı saati

Samsung Galaxy Gear akıllı saati ne yazık ki artık daha fazla destek alamayacak. Bu karar birçok kişiyi üzdü. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

Dünyanın en büyük akıllı telefon şirketleri içerisinde yalan Samsung aynı zamanda akıllı saat alanında da önemli gelişmelere imza atıyor. Yaklaşık olarak 8 yıl kadar önce çıkarılan Galaxy Gear isimli bu akıllı saat şu anda bile kullanıcılara sahip. Samsung markasının ilk göz ağrı olan model ne yazık ki güncelleme almaya devam edemeyecek.

5 Ağustos 2021 tarihinde kesin olarak güncelleme duracak. Böylece Samsung bir cihaza daha veda etmiş olacak. 2013 yılında çıkarılan akıllı saat modeli ne yazık ki Galaxy Store desteğinden mahrum kalacak. Böylece bir devrin daha sonu gelmiş oluyor.

Samsung Galaxy Gear akıllı saati güncellemelerden mahrum kalacak

Bu cihaz ne yazık ki Samsung tarafından artık güncelleme alamayacak. Apple modelleri işin aslına bakacak olursak çok daha uzun süreler güncelleme alabiliyor. Fakat Samsung güncelleme konusunda biraz daha geri planda. Kullanıcıların önemli bir bölümü sırf güncelleme özelliği nedeniyle Apple markasını tercih ediyor.

Samsung Galaxy Gear akıllı saati

Samsung tarafından geliştirilen ve biraz eski olan bu model, tizen ismi verilen akıllı saat işletim sistemi ile geliştirilebilir. En azından Samsung kullanıcılarına böyle bir öneride bulunuyor. Bazı kullanıcılar tarafından bu açıklamalara büyük tepki geldi.

Galaxy Gear son derece önemliydi

Samsung tarafından geliştirilen bu akıllı saat modeli görebileceğiniz en özel cihazlardan birtanesi. Onu böylesine özel kılan öncü bir role sahip olmasıydı. 512 MB RAM, 4 GB depolama ve 1,9 MP fotoğraf kalitesi öne çıkan detaylar içerisinde yer alıyordu.

Tüm bunlara ek olarak 720p kalite ile video kaydetmesi onu büyük oranda ön plana çıkarıyordu. Günümüz akıllı saatleri ile kıyaslandığında öncü bir konumda olduğunu söyleyebiliriz. Peki siz bu akıllı saat modeli ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Samsung Galaxy M22 Fiyatı Belli Oldu: Korkmayın Ucuz Olacak

>> Samsung Galaxy Z Fold3 yüksek RAM seçeneği ile ortaya çıktı