En Fazla Kazandıran Kripto Paralar Bakın Hangileri Oldu (29 Haziran – 5 Temmuz)

Ethereum yukarı doğru

En fazla kazandıran kripto paralar bu hafta da büyük merak konusu oldu. Özellikle son dönemlerde bazı kripto paralar iyi miktarda kazanç sağlıyor. Hadi gelin bu haftanın çok kazandıran kripto paralarına birlikte bakalım.

. .

Bitcoin ve diğer kripto paralar denilince genellikle herkes çok fazla kazanç sağlaması gerekiyormuş gibi düşünüyor. Ancak bu borsanın doğası gereği kaybetmek oldukça mümkün. Hatta bazen bu kayıplar tahmin edilenin çok daha ötesine geçebiliyor. Bu hafta ise genellikle kazanç ağırlıklıydı.

Kripto para dünyası son 2 aydır düzenli düşüş yaşıyordu. Son ay ise stabil hareketler görüldü. Bu hafta toplam piyasa değeri 1,4 trilyon doları buldu. Haftanın en fazla yükselen kripto parası Compound olarak karşımıza çıktı. COMP coin yaklaşık olarak yüzde 85 oranında yükseliş yakaladı. Bugüne kadarki en iyi yükselişlerden bir tanesi de buydu.

En fazla kazandıran kripto paralar çıtayı yükseltti

Kripto para dünyasında bu hafta en çok kazandıranlar içerisinde XDC coin de yer alıyor. Haftalık değişimi yaklaşık yüzde 82,95 seviyesinde gerçekleşti. Bu yükseliş ile birlikte kripto para birimi değerini 0,1 dolara hiç olmadığı kadar yaklaştırdı.

En fazla kazandıran kripto

En fazla kazanç sağlayan bir diğer kripto para birimi EGLD coin oldu. Ancak bu dijital varlık diğerleri kadar yükseliş göstermedi. Haftalık değişimi yüzde 42,27 düzeyinde gerçekleşti. Böylesine iyi bir performans sergilemesi geleceğe yönelik umutları artırdı.

Kripto paralarda bu hafta Ethereum rüzgarı esti

Bu haftanın en fazla yükselen kripto paralarından bir diğeri de Ethereum Classic oldu. Yaklaşık olarak yüzde 42 oranında değer kazandı. Aaave ise yüzde 38,48 oranında artış gösterdi. Ayrıca genel ortalamaya bakıldığında yüzde 30 üzerinde yükseliş yaşandı.

MKR ve ICP kripto para birimleri yüzde 34 üzerinde yükseliş yakaladı. Çoğunlukla yeşil bir hafta olduğunu söyleyebiliriz. Peki sizin en favori kripto para yatırımınız hangisi? Yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Bitcoin Balinalarından İşaret Geldi: Tarihteki En Nadir Olaylardan Birisi Yaşanıyor

>> Ünlü Analist Bitcoin Fiyatı Hakkında Herkesi Çok Şaşırtacak Açıklamalar Yaptı

. . . . .