GTA 6 Çıkış Tarihi Bekleyenlere Kötü Haber: 2025’e kadar beklemeyin

GTA 6 çıkış tarihi

Oyun severlerin en beklediği günlerden biri olan GTA 6 çıkış tarihi hakkında kötü haber geldi. Kısacası ortaya çıkan bilgiler oyunun 2025’ten önce gelmesi oldukça zor.

Gelen raporlar Grand Theft Auto 6’nın 2025’ten önce gelmesinin zor olduğunu gösteriyor. Oyunlar hakkında gizli bilgileri ortaya çıkaran basın mensuplarının raporları bu üzücü haberi veriyor.

Battlefield ve Call of Duty sızıntıları ile popüler olan Tom Henderson’ın iddiaları bu can sıkıcı durumu gösteriyor. İddialarının çoğunlukla doğru çıktığını gördüğümüz isim GTA 6 hakkındaki söylentileri derledi. Özetle Henderson’ın iddiasına göre oyun Vice City’nin de olduğu modern bir ortamda geçecek. Ayrıca oyunun tıpkı Fortnite gibi sürekli gelişen bir yapıda olacağı bir diğer iddia. Söz konusu iddialar ayrıca bu oyunun ilk kez kadın bir kahraman içerdiğinden bahsetti. Bununla birlikte kahramanımız Watch Dogs oyunundaki gibi bir hacker. Son olarak GTA V ile gelen birden çok karakter sisteminin bu oyunda da süreceği videoda yer alıyor.

Asıl büyük haber ise oyunun çıkış tarihi hakkındaki iddiaları içeriyor. Henderson oyunun çıkış tarihi ile ilgili beklenenin çok daha ötesinde bir tarih öngörüyor. İfadelere göre oyun 2024 ya da 2025’te karşımıza çıkacak. Firmanın bu konuda acele etmemesinin sebebi ise Rockstar’ın oyun geliştirme sürecinde çalışanlarını insanlık sınırları üstünde zorladığı haberleri. Buna göre firma çalışma süresini uzatarak eleştirilere konu olan çalışma düzenini değiştirecek.

GTA 5 oyunu

GTA 6 hakkındaki 2025 çıkış tarihi diğer duyumcular tarafından onaylanıyor

Handerson oyunun çıkış tarihi hakkındaki ifadelerinin sadece birer tahmin olduğunun altını çiziyor. Ne var ki Jason Schreier isimli bir başka gazeteci de bu görüşü tasdikliyor. Buna göre gizli bilgiler peşinde koşan tüm gazetecilerin topladığı bilgiler bu tahmini destekliyor. Bu bilgileri desteklemek amacıyla ortaya çıkan bir başka haberdeyse oyunun hala erken geliştirme aşamasında olduğu yönünde. Buna göre oyun yaşamı boyunca sürekli gelişen ve büyüyen bir haritayla karşımızda olacak.

Schreier’in daha önceki tahminine göre oyun 2023’te piyasada olacaktı. Lakin yazar bunun kendi görüşü olduğunun altını çiziyordu. Bununla birlikte oyun üzerindeki çalışmaların salgından etkilenmediği de ifadesi de yer aldı. Ne var ki çalışanlarına daha insani şartlar sunması için baskı altında olan firma merakla beklenen oyunun karşımıza çıkacağı tarihi de oldukça ötelemiş oldu.

Diğer haberler:

>> Riot Telifsiz Müzik Albümü Hazırladı: Yayın Yapan Oyuncular İçin İlaç!

>> Starlink Arabaya Takılır Mı: Deneyen Kişi Ceza Aldı!