Battlefield 2042: Oyunu İade Edip Parasını İsteyen Oyuncular Giderek Artıyor!

Oyun bağımlılığı intihara

EA ve DICE, bu kez baltayı taşa vurmuşa benziyor. Battlefield 2042, bitmemiş bir oyun olarak yüz binlerce oyuncuyu hayal kırıklığına uğrattı. EA Games’in ne cevap vereceği ise merak konusu. İşte konu hakkında detaylar.

.

Battlefield 2042, EA Games’in online tabanlı yeni FPS oyunu. 19 Kasım 2021 itibarıyla PC ve konsollar için satışa sunulan oyun, bünyesinde barındırdığı pek çok irili ufaklı sorun sebebiyle oyuncuları canlarından bezdirmişe benziyor. Üstelik, oyun çıkalı aylar olmasına ve pek çok yama yayınlanmasına rağmen, hâlâ sorunların ciddi boyutlarda olduğu ve yüz binlerce oyuncunun da para iadesi talebinde bulunduğu ifade ediliyor.

Change.org sitesi, bildiğiniz gibi şikayet edilen ve değiştirilmesi gerektiği belirtilen çeşitli konular hakkında açılan talepler için tercih edilen bir site ve bu kez başrolde Battlefield 2042 oyunu var.

Battlefield 2042, oynanabilirliği etkileyen pek çok soruna sahip olduğu için yüz binlerce oyuncu “iade” talebinde bulunuyor. Yani işin kısacası, “Oyunu geri alın, paramızı geri verin” konusu bu.

Battlefield 2042: Oyunu İade Edip Parasını İsteyen Oyuncular Giderek Artıyor!

Allow Refund for Battlefield 2042 on All Platforms: Tüm platformlarda Battlefield 2042 iade taleplerini kabul edin!

Satoshi Nakamoto isimli oyuncu tarafından başlatılan kampanya, an itibarıyla 212 bin dijital imza rakamını geride bırakmış durumda.

Change.org sayfasında oyuncu tarafından hazırlanan açıklama metninde özet sunmamız gerekirse…

“EA, Battlefield 2042’yi dalga geçer gibi 70 dolarlık bir fiyatla ve yanıltıcı reklamlarla oyunculara sundu. Dünya çapında binlerce müşteriyi üzen ve toplamda milyonlarca dolar masrafa mâl olan bu oyun, EA ve DICE’ın verdiği sözleri tutmadıklarını gösteriyor. Pek çok oyuncunun yorumları da bunu doğruluyor. Şimdi bile Battlefield 2042’de pek çok sorun var ve bu sorunlar, oyun deneyimlerini önemli ölçüde olumsuz etkiliyor ve herkes oyunu geri verip para iadesi talep ediyor.

Bu kampanyaya imza vererek para iadesi sürecinin başlatılması için yardımcı olabilirsiniz. Oyun topluluğu, bitmemiş oyunları yanıltıcı reklamlarla satışa sunan milyar dolarlık şirketlere müsamaha göstermemelidir.”

Siz de kampanya hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz, bu adrese gidebilirsiniz.

https://www.change.org/p/sony-allow-refund-for-battlefield-2042-on-all-platforms

Pek çok platformda haber olarak yer verilen bu kampanya, bakalım EA Games tarafından nasıl bir cevap alacak.

Bu arada, eğer oyunu Steam üzerinden satın aldıysanız ve yalnızca birkaç saat oynadıysanız, satın aldığınız tarihten itibaren birkaç hafta içinde “iade” talebinde bulunabilirsiniz. Büyük ihtimalle talebiniz kabul edilecek ve paranız geri ödenecektir.

İlgili Haberler:

>> Snapchat Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

. . . . .