Oppo A76 Sınıfına Göre Fark Yaratacak Özellikler İle Geliyor!

Oppo A76

Yakında ülkemize de giriş yapması beklenen Oppo A76 modeli, kendi segmentinin en iyisi olabilir. İşte yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Oppo, her fiyat segmentine uygun modeller ile karşımıza çıkıyor. Ülkemizde resmi olarak hizmet veren marka hem giriş hem orta segmentte tercih edilen modelleri ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Yakında ülkemize giriş yapması beklenen 5G destekli Oppo A76 modeli duyuruldu. Qualcomm yapımı işlemci ve 90 Hz tazeleme oranına sahip ekranı ile kullanıcılarını karşılamaya hazırlanan model, ülkemizde de kendi segmentine göre uygun fiyattan satışa sunulabilir. İşte yeni modelin fiyatı ve özellikleri.

Oppo A76 Sınıfına Göre Fark Yaratacak Özellikler İle Geliyor!

Oppo A76

İlk olarak cihazın tasarım detaylarını incelediğimizde Oopo’nun diğer modellerine benzer bir tasarım anlayışının hakim olduğunu görmekteyiz. Genellikle diğer Oppo modelleri ile karşımıza çıkan, ekranın sol üstüne konumlandırılmış delikli ekran tasarımı sunulurken, arka tarafta ise ikili kamera kurulumu karşımıza çıkıyor. Bununla beraber ekran tarafında da çerçevelerin bir hayli ince olduğunu söyleyebiliriz.

Telefonun performans kısmını incelediğimizde Qualcomm imzalı Snapdragon 680 yongasından güç aldığını görmekteyiz. Grafik işlemci tarafında ise Adreno 610 bulunuyor. 5G desteği ile karşımıza çıkan modeli, 5G destekli olmasına rağmen ülkemizde de satılması bekleniyor.

Oppo A76

Kamerasına baktığımızda ise 13 MP Ana kamera 2 MP yardımcı lens karşımıza çıkıyor. Bu ana kamera 1080p çözünürlüğünde video kayıt yapabiliyor. Orta segment bir cihaza göre 1080p’lik çözünürlüğün bir dezavantajı olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü şu an artık giriş segmentin üst basamaklarına hitap eden modellerde dahi 4K video seçeneği bulunurken Oppo’nun, orta segment bir modelinde 1080p destekli bir telefon piyasaya sürüyor olması önemli bir eksi.

Pil tarafında 5000 mAh’lik kapasite ile bizleri karşılayan model, bu pili 33W’lık batarya ile destekliyor. Cihazın ortalama 200 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olacağı ortaya çıktı. Ülkemizde piyasaya sürüldüğünde de ortalama 3500 TL’den satışa sunulacaktır. Tabii ki önümüzdeki günlerde bu fiyat etiketi değişkenlik gösterebilir. Yeni modeller hakkında bilgi sahibi olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler:

>> Redmi K50 Oyuncu Telefonu Özel Bir Soğutma Sistemine Sahip Olacak!

>> Xiaomi Black Shark 5 Modeli TENAA’da Görüldü: Oyun Canavarı!