Battlefield 2042 Resmen Geliyor: Tek Oyunculu Mod Olmayacak!

Google News Abone Ol

Geçtiğimzi günlerde haber yaptığımız Battlefield 2042 resmi açıklaması gerçekleşti. Ayrıca 128 oyuncuya kadar çıkılacağı ve tek oyuncu modunun olmayacağı da resmileşti.

Artık söyleyebiliriz ki yeni Battlefield 2042 oyunu resmileşti. Üstelik oyun Ekim ayı gibi yakın bir tarihte karşımızda olacak. Kısacası beklendiği gibi oyun yakın gelecekte geçecek. Oyunun geçtiği dönemden çok teknoloji açısından gelişimi ilgi çekici.

Oyundaki ilk dikkat çekici konu oyuncu sayısının ikiye katlanması. Böylece oyun başına 128 kişiye kadar çıkan sayıda oyuncu mümkün bale geldi. Bu durum Battlefield 1942’den bu yana süren 64 oyuncu geleneğinin değişmesi anlamına geliyor. Kısacası bu gelişme oyunu 100’den fazla kişinin oynamasını sağlayan seçkin gruba dahil olduğu anlamına geliyor.

Ayrıca oyuna yeni uzman karakterler dahil oldu. Bu karakterlerin isimleri, geçmişleri, özel ekipman ve yetenekleri var. Bu durum Rainbow Six Siege ile oldukça benzer. Farklı olarak bu karakterler kilitlerini açtığınız farklı silahları da kullanma özelliğine sahip.

Şaşılası biçimde oyunda bir battle royale modu yok. Ayrıca öğrenilene göre firma oyuna böyle bir mod eklemeyi düşünmüyor. Ayrıca oyunda firestorm modunun da olmayacağı gelen bilgiler arasında. Şaşırtıcı bir başka gelişme de oyunda alıştığımız bir tek kişilik hikayenin olmayacağı. Battlefield 2042 bunun yerine çok oyunculu modları tamamen botlara karşı oynama şansı verecek. Electronic Arts yapay zekanın çok geliştiğini söylüyor.

 Battlefield 2042 sezon güncellemeleri ile gelişen bir oyun olacak

Oyunun sunduğu ortam günümüz teknolojisinin bir adım ötesine odaklanan bir yapıda. Kısacası oyunda dronlar ve robotlar tarzı araçlar dışında aşina olduğumuz modern savaş öğeleri yer alacak. Ayrıca alternatif bir gelecek olarak ülkelerin çöktüğü ve bazı insanların paralı askerlik yaptığı bir dünyayı oyunda göreceğiz. Sezonluk güncellemeler geldikçe de oyundaki ortam gelişmeyi sürdürecek.

“Battlefield gazileri” olarak tanımlanan oyuncularla birlikte Temmuz ayı başlarında bir Battlefield 2042 teknik testi yapılacak. Oyunun çıkmasına kısa bir süre kala da Hazard Zone oynanmaya açılacak. Bununla birlikte ön sipariş verenler de açık bir betaya erişme şansına kavuşacak.

22 Ekim’de oyun tam anlamıyla çıkışını gerçekleştirecek. Oyunun PC sürümü geleneksel olarak Origin mağazasında yerini alacak. Lakin bu sefer oyunun Steam ve Epic Games Store’a da geleceği açıklaması sevindirici. Ne var ki oyunu Steam’den alsanız da arada Origin’in de çalışması gerekecek. Konsol versiyonunda ise PlayStation 5, Xbox Series X ve S sürümleri PC ile bire bir aynı olacak. Lakin oyunu PlayStation 4 veya Xbox One ile oynarsanız 64 oyuncuyu aşamayacaksınız. Son olarak Electronic Arts platformlar arasında oynamanın mümkün olup olmadığı konusunda bilgi vermedi.

Diğer haberler:

>> Battlefield 2042 Serinin Yeni Oyununun İsmi Olacak: Geleceğe Dönüş!

>> 7 – 13 Haziran Oyun Rehberi: The Elder Scrools Online Yeni Nesilde!

 


CEVAP VER