Facebook Akıllı Saat Üretmeye Hazırlanıyor: İki Tane Kamerası Olacak

Facebook, iPhone ve Android yerine kendi üretimi akıllı saat ile kullanıcılara ulaşmak istiyor
Google News Abone Ol

Facebook yeni bir akıllı saat ürünü için gelecek seneyi hedefliyor. Kısacası bu ürün iki kameraya sahip olacak ve telefon olmadan çekim yapmanızı sağlayacak. Bu ilginç ürünün detayları haberimizde…

Facebook, ilk akıllı saati ile piyasaya yeni bir yaklaşım getirme hazırlığında. Bununla birlikte şirket, bu konuda resmi bir açıklama yapmasa da ürünü gelecek yaz piyasaya sürmeye hazırlıyor. Cihaz takılıp sökülebilen bir ekrana sahip olacak ve iki kamerası olacak. Saat, çektiğiniz fotoğrafları doğrudan Instagram ve Facebook’a yükleme özelliğine sahip olacak. Yani bu akıllı saat çok gelişmiş sosyal özelliklerle karşımıza çıkacak.

Saatin önünde yer alan kamera görüntülü görüşme özelliğine de hizmet ediyor. Saatin arkasında ise 1080p çözünürlüğünde otomatik odaklı bir kamera göreceğiz. Böylece saati paslanmaz çelik çerçevesinden ayırdığınızda elinizde minik ve kullanışlı bir kamera olacak. Gizlilik anlaşması sebebiyle kimliğini gizleyen iki çalışan bu saatleri anlattı. Facebook bu minik kamerayı farklı noktalara takmak için geniş bir aksesuar yelpazesi hazırlıyor. Bu amaçla şirket farklı partnerlikler için görüşmelerini sürdürüyor.

Facebook, iPhone ve Android yerine kendi üretimi akıllı saat ile kullanıcılara ulaşmak istiyor

Facebook bu ilginç ürünüyle saati bazı açılardan telefonların yerine koymak istiyor. Bu ürün Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’ün insanlara cep telefonları aracılığıyla değil doğrudan ulaşma isteğinin bir parçası. Apple ile ciddi bir rekabette olan firma, saat donanımıyla Apple karşısında yeni bir cephe açmayı amaçlıyor. Kısacası Apple, Facebook’un veri toplama şansını kısıtlayarak firmanın asıl geliri olan özel reklamları sunma şansını elinden almaya çalışıyor. Ayrıca Facebook’un topladığı veriler de kullanıcılar arasında büyük bir tartışma konusu. Bu kalp atışı hızı ölçebilen cihaz, Facebook için oldukça işlevsel olacaktır.

Facebook’un çalışmalarına yakın kişiler dev firmanın bağlantı için operatörlerle birlikte çalıştığını doğruluyor. Böylece bu cihaz hiçbir telefona ihtiyaç duymadan çalışacak biçimde karşımıza çıkacak. Ayrıca bilgiler arasında saatin beyaz, siyah ve altın renginde olacağı da yer aldı.

Son olarak saatin Google Wear’ın özel bir sürümünü kullanacağı bilgisi var. Facebook, yazılım deneyimini kullanarak bu saati zengin bir uygulama paketiyle birlikte piyasaya çıkarma hazırlığında. Ayrıca Facebook, ortaklıklar için farklı yazılım firmalarıyla da görüşmelerini sürdürüyor. Bakalım şimdiye kadar insanların hayatına giremeyen kameralı saatler konusunda Facebook, insanların fikrini değiştirebilecek mi?

Diğer haberler:

>> Trump Bitcoin İçin Dolandırıcılık İfadesini Kullandı: Çok Ağır Sözler

>> iOS 15 Alacak iPhone Modelleri Belli Oldu: Cihazınız Bu Listede Olabilir (Liste)

 


CEVAP VER