Bedava Oyun: Counter Strike 2 Duyuruldu!

Valve Software, yeni bir oyun duyurusuyla geldi! Counter-Strike 2, bu yaz aylarında online FPS’lerden hoşlanan milyonlarca oyuncunun beğenisine sunulacak. Hem de bedava!

Counter Strike 2 geliyor! Valve Software, bu yeni oyunun Counter Strike tarihindeki teknik anlamda en önemli sıçramayı gerçekleştirecek oyun olduğunu bildiriyor. Source 2 motoru kullanılarak hazırlanan yapım, klasik haritaları neredeyse sıfırdan tasarlıyor. Tabii yetkililer, oynanış sisteminde de çeşitli düzenlemeler yaparak hem görsel anlamda hem de oynanabilirlik anlamında en gerçekçi deneyimleri sunma peşinde.

Haritalar, 20 yıldan fazla süredir CS oyunlarında önemli bir noktada yer alıyor. Fizik tabanlı Source 2 kullanılarak tekrar hazırlanan haritalar, artık dinamik ışık – gölge efektleri ve animasyonlar sayesinde en iyi versiyonlarına kavuşmuş oluyor.

Counter Strike 2, sub-tick, yani yeni alt tık sistemi sayesinde en iyi performansınızı göstermenizi sağlayacak

Rekabetçi online oyunlarda bazen nişan alır ve tam ateş edecekken başarısız oluruz ya hani… İşte burada bazen oyun sistemi ve sunucu bağlantısı kaynaklı ufak tefek, milisaniyelerle ölçülebilecek gecikmeler olur. İşte bu gecikmeler de oyunlarda üst sıralara tırmanmanızı engelleyen unsurlar arasında yer alır.

Valve, CS2’de yeni bir nişan sistemi hazırlıyor diyebiliriz. Bu sayede oyun, hamle yaptığınız zaman dilimini en iyi şekilde hesaplayacak. Böylece eskiye kıyasla belki de daha fazla kill alabilecek ve listelerde üst sıralara tırmanabileceksiniz.

Bedava Oyun: Counter Strike 2 Duyuruldu!

Yetkililerin bahsettiği bir diğer konu ise, smoke, yani sis bombası ve oyuna getirdiği taktiksel avantajlar

Sis bombası, CS maçlarında sıklıkla kullanılan bir patlayıcı. CS maçlarında hayatta kalabilmek için bilgiye ihtiyacınız vardır. Düşman ne taraftan saldırıyor ve kaç kişiler gibi… Smoke atıldığında ise, bir süreliğine pek çok bilgiye erişiminiz de kesilmiş oluyor.
Smoke, yeni oyunda daha dinamik detaylarla geliyor. Mesela, sisin etkisi ve yoğunluğu her noktada aynı olmayacak. Objelere göre şekil değiştirebilecek. Bir el bombası attığınızda, patlamanın etkisiyle sis dağılabilecek. Bu da karşılaşmalardaki heyecanı artıracak.

Counter Strike 2, bu yaz geliyor!

Eğer şu an hali hazırda CS: GO oyununa sahipseniz, CS2’yi de ücretsiz bir güncelleme olarak alacak ve oynayabileceksiniz. Yani ekstra bir para ödemenize gerek yok.

Daha fazla Türkçe detay için oyunun resmi sayfasına göz atabilirsiniz.İlgili Haberler

>> MetaHuman: Bu Video Sizce Gerçek mi? Telefon Kullanarak Kendi Karakterinizi Yapabileceksiniz!