Berat Albayrak İstifa Etti: İşte Yaşanan Tüm Gelişmeler

Berat Albayrak istifa etti
Google News Abone Ol

Bugün Berat Albayrak istifa etti haberleri gündeme bomba gibi düştü. Hadi gelin son derece karışık bu olaya birlikte göz atalım.

Hazine ve Maliye Bakanı olan Berat Albayrak, herkese çok ilginç dakikalar yaşatıyor. En baştan bunun bir iddia olduğunu ve Berat Albayrak’ın kendi Instagram paylaşımına dayandığını belirtelim. 

2015 ve 2018 yıllarında Türkiye Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı olan Berat Albayrak, 2018 yılında Hazine Ve Maliye Bakanı olarak görevine devam etti. Ancak çok kısa bir süre önce istifa ettiğini açıkladı. Bunun üzerine sosyal medya çalkalanıp durdu.

Berat Albayrak istifa etti haberleri kafa karıştırdı

Hazine ve Maliye Bakanı, son dönemlerde özellikle yükselen dolar kuru nedeniyle eleştiri oklarının hedefiydi. 2 yıldır devam ettirdiği bakanlık görevini Instagram üzerinden yaptığı paylaşım ile sona erdiğini söyledi. Ancak hiç kimse buna bir türlü anlam veremedi.

Berat Albayrak istifa etti

Tüm bu yaşanan gelişmeleri anlamaya çalışırken, ilginç bir olay daha yaşandı. Berat Albayrak tarafından kullanılan Twitter hesabı askıya alındı. Bütün bunlar işin içinden çıkılmaz bir probleme neden oldu. Berat Albayrak istifa etti haberleri şu anda büyük bir karmaşa yarattı. Yaşanan bu gelişmeler için çok farklı senaryolar ortaya atılıyor.

  • Süleyman Soylu istifasında olduğu gibi halkın tepkisi ölçülmek istenmiş olabilir
  • Cumhurbaşkanı tarafından istifası istenmiş olma ihtimali var.
  • Yükselen dolar kuru nedeniyle sorumluluk almak istemedi” iddiaları çok fazla.
  • Gerçekten de hastalandığı için istifa etmiş olma ihtimali mevcut.

Bütün bunlar neredeyse aynı oranda gerçekleşmiş olabilir. Instagram hesabından istifa haberi veren ilk bakan, Berat Albayrak oldu. Onun yaptığı istifanın metninde 2 yıllık süreç boyunca önemli gelişmeler kaydedildiği ve hastalığı nedeniyle istifa etmek zorunda kaldığı söyleniyordu. Berat Albayrak istifa etti ve kısa bir metin hazırlanarak Instagram üzerinden paylaşıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onun istifasını kabul etmediği yönünde iddialar mevcut. Şu anda Twitter başta olmak üzere bütün sosyal medya platformlarının ana gündem maddesi bu oldu. Sizce Berat Albayrak istifası gerçek mi yoksa siber saldırı mı? Tahminlerimizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Cem Uzan Kripto Para Vaadi! Bitcoin Hakkında Kesin Konuştu

>> Apple Gelirlerindeki Artış Sektöre Damga Vurdu: İşte Detaylar!


CEVAP VER