Bilgisayar Korsanları 2022 Dünya Kupası Saldırılarına Şimdiden Başladı

bilgisayar korsanları 2022 Dünya

Yapılan yeni araştırmalar ile birlikte bilgisayar korsanları 2022 Dünya kupası için tehlike oluşturuyor sonucu ortaya çıktı. Birçok kişinin hackerların ağına düşme ihtimali var. İşte konuyla alakalı merak edilenler.

Siber güvenlik her geçen gün çok daha önemli bir konu haline geliyor. Özellikle büyük organizasyonlarda bu tür güvenlik sorunlarının daha fazla büyüdüğünü görüyoruz. Peki 2022 yılında düzenlenmesi beklenen Dünya kupası için böyle bir tehlike var mı? Siber güvenlik uzmanlarına göre çok büyük bir tehlike bizleri bekliyor.

21 Kasım ile 18 Aralık 2022 tarihleri arasında yapılması planlanan Dünya Kupası’nda Katar ev sahipliği yapacak. Özellikle siber dolandırıcıların bu etkinlikler için ciddi çalışmalar yaptığı biliniyor. Bu çalışmalardan bir tanesi ise kimlik avı olacak. Elbette kimlik avını e-posta üzerinden gerçekleştirecekler.

Bilgisayar korsanları 2022 Dünya kupası için hazır

Kaspersky araştırmacıları tarafından yapılan açıklamalara göre 15 Ağustos ve 15 Ekim tarihleri arasında yaklaşık olarak 11 bin kimlik avı gerçekleşti. Burada kullanılan yöntemlerin tamamı e-posta kaynaklıydı. Gelecek yıl düzenlenmesi planlanan turnuva için ürün ve hizmet sağladığını söyleyen mesajlar aslında kimlik avına çıkmıştı.

bilgisayar korsanları 2022 Dünya

2022 yılında düzenlenmesi beklenen bu Dünya Kupasında siber güvenlik uzmanları tuzağa düşmemeleri için kullanıcıları uyardı. Gelecek olan e-postalarda uzantılara dikkat edilmesi gerektiği ifade ediliyor. Özellikle kimlik bilgileri ve diğer verilerin toplanması için tasarlanan AdWare ve truva atları en tehlikeli sistem virüsleri olarak biliniyor.

Kredi kartı bilgileriniz çalınabilir

Siber güvenlik uzmanları tarafından yapılan açıklamalara göre kullanıcılara bazı e-posta teklifleri gönderiliyor. Bu tekliflerde uçuk kazançların elde edileceği söyleniyor. Mesela “iPhone kazandınız” gibi ifadeler genellikle bilgisayar korsanları tarafından kimlik avı için kullanılıyor.

Şirketler sizlerden kredi kartı bilgileriniz veya diğer çeşitli verileri talep etmez. Bu nedenle meşru şirketler tarafından gönderiliyor gibi görünen e-postalara dikkat edin. Büyük organizasyonlar öncesinde dolandırılma vakalarında artış yaşanacağı öngörülüyor. Konu ile ilgili önemli gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Twitch Hackerların Elinde Oyuncak Oldu: Çok Fena Dalga Geçtiler

>> e-Nabız Hacker Saldırısına Uğradı: Bilgisayar Korsanları Verileri Satıyor