Twitch Hackerların Elinde Oyuncak Oldu: Çok Fena Dalga Geçtiler

ABD Rus hackerlar karşısında

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları arasında yer alan Twitch hackerların elinde adeta oyuncak oldu. Şirket oldukça zor dönemler yaşıyor. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

Twitch ilgili çok fazla hacker saldırısı yaşanıyor. Yaklaşık olarak 125 GB boyutunda veri ele geçiren hacker işin daha da korkunç bir tarafını ortaya çıkardı. Normal şartlarda herhangi bir sosyal medya platformu ile ilgili verileri alabilirsiniz. Ancak onun kaynak kodlarını ele geçirseniz durum fazlasıyla vahim hale gelir.

Twitch saldırısını gerçekleştiren bilgisayar korsanı işte tam olarak bu probleme neden oldu. Kendisi saldırıyı yaptıktan sonra kaynak kodlarını ele geçirdiğini söyledi. Yani şu anda Twitch kaynak kodları ile birlikte bu bilgisayar korsanının elinde oyuncak haline geldi. Şimdi ise yeni bir Twitch saldırısı daha yapıldı.

Twitch hackerların elinde fena hırpalanıyor

Ortaya çıkan son detaylara göre Amazon tarafından geliştirilme süreci devam eden Twitch platformu yeniden hacker saldırısına uğradı. GTA V, Minecraft ve Dota 2 gibi oyunların dizin listelerine bakıldığında Jeff Bezos fotoğrafları görünüyor. Ayrıca uygulamanın arka tarafında Jeff Bezos kahkaha atan bir şekilde yer alıyor.

Twitch hackerların elinde

Bilgisayar korsanları bu platform ile adeta dalga geçiyor. Saldırının büyüklüğü ve kaynak kodlarının ele geçirilmesi endişeleri artırıyor. Tüm bunlara ek olarak Twitch yayıncılarının ne kadar kazandığı yine bilgisayar korsanı tarafından açıklanmıştı. Tabloya bakıldığında büyük bir eşitsizlik olduğu görülüyor.

Twitch hacker saldırıları devam edebilir

Yaşanan tüm bu gelişmeler ile birlikte platforma olan saldırılar daha fazla artış gösterebilir. Geçtiğimiz hafta Facebook şirketinde yine benzer bir problem yaşandı. Onun bilgisayar korsanlarının saldırısına uğramadığı söylense bile yine de büyük bir çöküntü yaşanmıştı.

Bu hafta sosyal medya platformları için çok kara bir hafta oldu. Facebook ve Twitch saldırıları gündemdeki yerini korumaya devam edecek gibi görünüyor. Peki siz tüm bu yaşananlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden konuyla ilgili fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Elon Musk Duyurdu: Tesla Taşınıyor! Ayrıca Starlink İçin De Yeni Duyuru Var!

>> Tesla Otonom Sürüş Şartını Açıkladı: Sınırlı Sayıda Kullanıcıya Verilecek