Realme, ilk ekran altı kamera tasarımına sahip modeli üzerinde çalışıyor

Realme ekran altı kamera

Realme, ekran altı kamera teknolojisinde ben de varım diyor ve ilk ekran altı kameralı modelini üretmek için hazırlanıyor. İşte yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Akıllı telefonlardaki tam ekran hissiyatı, kullanıcıların bir hayli ilgisini çekiyor. Çoğu teknoloji devi tam ekranı yakalayabilmek için birçok teknoloji geliştirdi. Pop-up kamera, bu durumun en büyük örneği diyebiliriz. Bununla beraber birçok markanın ekran altı kamera teknolojisi kullanacağına dair haberler ortaya çıktı. Çoğu kullanıcı, ilk modeli Samsung, Oppo gibi devlerden bekliyordu. Fakat ZTE hızlı davrandı ve Dünya’nın ilk ekran altı kameraya sahip Axon 20 Pro modeli ile karşımıza çıkmıştı. Daha sonrasında çoğu dev markalardan ekran altı kamera teknolojisine sahip telefon patentleri gördük. Realme’nin sızdırılan modeli ise, söz konusu markanın ilk ekran altı kamera teknolojisine sahip akıllı telefonu olarak karşımıza çıkacak. İşte yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Realme, ilk ekran altı kamera tasarımına sahip modeli üzerinde çalışıyor

Geçtiğimiz aylardan bu yana Realme’nin ekran altı kamera teknolojisine sahip bir model üzerinde çalışmalar yaptığına dair sızıntılar mevcuttu. Fakat söz konusu model hakkında herhangi bir bilgi sızdırılmamıştı. Sonunda yeni model hakkında ilk ayrıntılar  bellli oldu.

Realme tarafından yapılan patent başvurusunda ortaya çıkan yeni ekran altı kameraya sahip telefon hakkında bazı detaylar ortaya çıktı. Bu sızıntılar sayesinde cihazın tasarımı hakkında da bilgi sahibi olduk. Ön tarafında ekran altı kameraya sahip bir tasarım ile bizleri karşılayan model, arka tarafında serinin diğer modellerinde benzer bir kamera kurulununa sahip. Aynı zamanda bu ekranda, ekran altı parmak izi okuyucusunun olduğu da görülüyor.

Yeni modelin ne zaman piyasaya sürüleceğine dair herhangi bir sızıntı bulunmuyor. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Bununla beraber söz konusu ekran altı kamera teknolojisine sahip Realme modelinin, ülkemizde de satışa sunulacağı düşünülüyor. Yeni gelişmelerden haberdar olmak için takipte kalın.