Radar Hurafelerine İnanmayın: Bu Listedekiler Sürücüleri Radardan Koruyamaz

Radar hurafelerine inanmayın

Radar hurafelerine inanmayın diyenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Özellikle bunun trafik polisleri tarafından bile belirtilmesi işi farklı bir noktaya taşıdı. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen bütün detaylara birlikte bakalım.

Otomobil kullanıcıları bazen hız sınırlarını aşabiliyor. Bu tür durumlarda eğer çevrede radar varsa onu hızlıca tespit ediyor. Böylece hız sınırını aşan sürücüler için bir ceza işlemi uygulanıyor. Elbette bunun amacı caydırıcılık. Yani trafikte araçların yüksek oranda hız yapması engellenmek isteniyor.

Sürücüler bu cezalardan korunmak için bazı radar karşıtı önlemler almaya çalışıyor. Ancak bu tür önlemlerin tamamı sadece hurafelerden ibaret. Her ne kadar radar sistemleri otomatik bir yapıya sahip olsa bile yine de bazıları ondan korunabileceğini düşünüyor. Kimileri ise radardan korunmak için aracına CD bile takıyor.

Radar hurafelerine inanmayın zor durumda kalmayın

Yapılan önerileri topladığımızda karşımıza önemli bir liste çıkıyor. Bu listede yer alanlar sizleri kesinlikle radardan koruyamaz.

  • Araçlara CD takmak.
  • Radar görüldüğü anda hızlı bir şekilde frene basmak.
  • Saç spreyi ile birlikte radarın aracı tespit etmesini engellemeye çalışmak.
  • Otomobili güneş paneli gibi boydan boya alüminyum folyo ile örtmek.

Bunların hiçbiri sizi radardan koruyamaz. Üstelik böyle önlemler aldığınız için 200 TL gibi bazı cezalar ödemeniz gerekebilir. Trafik polisleri de aynı konuda uyarıda bulunuyor. Onlar bu tür önlemlerin kesinlikle radarı atlatamadığını açıklıyor.

Radar hurafelerine inanmayın

Sürücülerin hız sınırına dikkat etmesi gerekiyor

Gerek trafik polisleri gerekse de bu alandaki sivil toplum kuruluşları sürücülerinin hız sınırına dikkat etmesi gerektiğini düşünüyor. Elinizde radar atlatabilecek bir teknolojik cihaz olsa bile yine de bunu kullanmak doğru değil. Yapılacak olan aşırı hız aynı zamanda birçok kişinin ölümüne neden olabilir.

Türkiye ve dünyada trafik kazalarının sayısının artması genellikle hız sınırının aşılması ile ilgili. Trafiğe çıktığınızda radarı atlatmak yerine hız sınırına dikkat etmenizi öneriyoruz. Peki sizin bu konu hakkındaki düşünceleriniz neler? Konu ile ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Geçen Haftanın Otomobil Haberleri: Yine Heyecan Doruktaydı (11 – 18 Ekim)

>> Teknoloji Bakanı TOGG Hakkında Çok Önemli Açıklamalar Yaptı: Satış Tarihi Belli Oldu