Bilgisayarda Instagram gönderi oluşturma mümkün hale gelecek

Bilgisayarda Instagram gönderi oluşturma

Instagram, bilgisayarda gönderi oluşturma özelliği üzerinde çalışıyor. Bu sayede bilgisayardan gönderi paylaşmak mümkün hale gelecek.

Instagram, her ne kadar mobil platformlarda daha çok kullanılan bir sosyal medya uygulaması olsa da, web sitesi üzerinden de Instagram’da dolaşmak mümkün. Fakat mobil uygulamalara göre daha kısıtlı özelliklerin bulunduğunu hatırlatalım. Örneğin, geçtiğimiz yıla kadar Instagram web sitesi üzerinde, DM kutunuza bakmak mümkün değildi. Daha sonrasında yapılan güncelleme ile birlikte web sitesi üzerinden Instagram mesaj kutunuzu açmak mümkün hale getirildi. Sızdırılan bilgilere göre Instagram, bilgisayar kullanıcıları için yeni bir özelliği test ediyor. İşte artık bilgisayar üzerinden gönderi yayınlamamızı sağlayacak olan o güncelleme hakkında tüm detaylar.

Bilgisayarda Instagram gönderi oluşturma mümkün hale gelecek

Instagram, web sitesini, neredeyse mobil kullanıcılar ile aynı deneyimi yaşatmak için çalışmalara devam ediyor. Yıllardır Instagram sitesinin sürekli yeni özellikler kazandığını söyleyebiliriz. Son gelecek değişiklik ile artık rahatlıkla Instagram web sitesinde dolaşabileceksiniz. Çünkü Instagram web sitesi üzerinde gönderi atmak bile mümkün hale getirilecek. Bununla beraber zaman geçtikçe, daha fazla mobil özelliğinin, bilgisayarlara sunulması bekleniyor.

Bilgisayarda Instagram gönderi oluşturma

Instagram, web sitesinde gönderi oluşturma ve yayınlamayı test etmeye başladı. Matt Navarra isimli kullanıcı, Twitter üzerinden ekran görüntülerini paylaştı. Paylaşılan görselleri incelediğimizde, Instagram web sitesine ait olduğu görülen fotoğraflarda, gönderi paylaşımı ibaresi bulunuyor. Fakat bu özelliğin, yalnızca gönderi paylaşmak olmadığını da belirtelim. Yeni gelecek özellik ile, mobil gönderi paylaşımı kısmındaki tüm özelliklerden de yararlanabiliyorsunuz. Örneğin, paylaşacağınız gönderiyi, kesmek, kırpmak, düzenlemek ve filtre eklemek gibi işlevleri, Instagram web sitesinden yapmak mümkün hale getirilecek.

Bilgisayarda Instagram gönderi oluşturma

Ayırca paylaşılan görselde, gönderi paylaşma kısmının sağ üst köşeye konumlandırıldığını görüyoruz. Yani mobil Instagram uygulamasından bağımsız bir tasarım kullanıldığını söyleyebiliriz. Çünkü biliyorsunuz ki, mobil Instagram uygulamasında, gönderi oluşturma seçeneği alt tarafta bulunuyor. Önümüzdeki haftalarda  bilgisayarda Instagram gönderi oluşturma özelliğinin aktif olacağı düşünülüyor. Daha  fazla bilgi önümüzdeki günlerde ortaya çıkacaktır. Beklemede kalın.

İlgili Haberler:

>> Instagram algoritmaları keşfet sayfasını nasıl hazırlıyor: CEO açıklama yaptı

>> Mark Zuckerberg Hakkında Bilinmeyen Herşey: İşte Duyunca Şaşıracağınız Özellikleri