Windows 11 Android Uygulamalarını Açabilecek: Bu Özellik Büyük Dikkat Çekecek

Microsoft Windows 11 canlı

Microsoft tarafından tanıtımı yapılan Windows 11, Android uygulamalarını açma yeteneğine sahip. Bununla ilgili uzun bir süredir Microsoft şirketine baskı yapılıyordu. İşte konuyla alakalı merak edilenler.

Dünyanın en büyük işletim sistemleri içerisinde yer alan Windows platformu düzenli olarak güncelleniyor. Windows 10 ile birlikte şirket en önemli ürününü duyurmuştu. Şimdi ise Windows 11 platformu kullanıcıların hizmetine sunuluyor. Skype gibi uygulamaların kaldırılması tepki toplasa bile yine de şirket kendisini affettirmek istiyor.

Bunu yapabilmesi için Android ile uyumlu bir altyapı kurması gerekiyordu. Microsoft bu konuda duyarlı davrandı ve Android platformunu Windows 11 ile neredeyse birleştirdi. Böylece Android uygulamaları hiçbir sorun yaşanmadan Windows platformunda açılabiliyor.

Windows 11 Android uygulamalarını kendi bünyesinde toplayacak

Normal şartlarda herhangi bir Android uygulamasını Windows içerisinde açmak için emülatör kullanmak gerekiyordu. Fakat yeni geliştirilen sistem sayesinde böyle bir şeye gerek yok. Bu işletim sistemi kendi emülatörünü üretti ve sorunsuz bir şekilde kullanımını sağlıyor. Ancak şirket genellikle kendi ürünlerinde çok fazla güncelleme gerçekleştiriyor.

Windows 11 Android uygulamalarını

Muhtemelen Android emülatör ilk etapta birçok sorunla karşılaşacak. İlerleyen zamanlarda bu problemlerin tamamen kaldırılması amaçlanıyor. Microsoft burada uygulamaları kendi platformuna uygun hale çevirecek. Yani Android işletim sistemi Windows platformuna dönüşmüş gibi olacak.

Microsoft yeni bir sistem deniyor

Şirket tarafından denenen bu yeni sistem ile birlikte Android cihaz kullanıcıları bilgisayarlar ile daha fazla bağlantı kurabilecek. Hatta şirket tarafından yapılan çalışmalara bakılırsa uygulamalar için Google Play Store hizmetleri bile gerekmeyebilir. Bunu tam olarak bir satın alma olduğunu söyleyemeyiz.

Microsoft Android işletim sisteminde bulunan tüm uygulama ve oyunların kendisinde de olmasını istiyor. Bununla ilgili altyapı sorunlarının öncelikli olarak çözülmesi gerekiyor. Windows 11 Android uygulamalarını ve oyunları açmakla kalmayıp onları kendi bünyesine bile ekleyebilir. Önceden sadece Samsung Galaxy cihazlarında yer alan uygulamalar Windows içerisinde açılabiliyordu. Şimdi ise tamamı açılabilecek. Peki siz bu gelişme hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> En Acımasız Teknoloji Şirketleri Bakın Hangileri Oldu: Herkes Buralarda Çalışmak İstemez

>> Windows 11 ile değiştirilen özellikler belli oldu: Bazılarına veda ediyoruz