Binance Bazı Kripto Paralarda Kısıtlama Kararı Aldı: Bazılarının Alım Satımı Kapatıldı

Binance kurucusu isyan

Binance bazı kripto paralarda yeni kararlar almaya devam ediyor. Şirket bu aralar kimi kripto para çiftlerinde alım ve satım işlemlerini kısıtlıyor.

Dünyanın en büyük borsası olarak bilinen Binance yeni kararların eşiğinde. Şirket 3 kripto para birimi ile ilgili duyuru yaptı. Bazı kripto para birimlerinin paritelerinde işlemlerin durdurulacağını söyledi. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda düşük işlem hacimleri nedeniyle böyle bir kararın alındığı ifade edildi.

Binance yaptığı açıklamalarda GNO/BUSD, WNXM/BTC ve WABI/BNB işlem çiftlerinin durdurulduğunu söyledi. Bu pariteler ile belirli bir tarihten sonra işlem yapılamayacak. Şirket genellikle kullanıcıların zarar etmemesi için bu tür haberleri önceden iletiyor.

Binance bazı kripto paralarda değişikliğe gidiyor

Bahsi geçen işlem çiftlerinin iptal edilme nedenleri sadece tek bir faktöre bağlanamaz. Yani işlem hacimlerinin düşük olması nedeniyle bu tür kararlar alınmaz. Genellikle çeşitli siber güvenlik sorunları veya ekibin projeye olan inancı büyük önem taşıyor. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz haftalarda şirket daha başka kripto para paritelerinde işlemleri durdurmuştu.

Binance bazı kripto paralarda

Elinizde yukarıda sayılan kripto paralardan varsa satış işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak sadece yukarıda belirtilen paritelerin iptal edildiğini belirtelim. Daha başka pariteler üzerinden işlem yapabilirsiniz. Binance kullanıcılara 18 Mart 2022 tarihine kadar izin verdi.

Kripto paralarda değer kaybı olmayacak

Binance tarafından alınan bu karar nedeniyle kripto para birimlerinde herhangi bir değer kaybı yaşanmayacak. Şirket sadece gerekli hacim miktarına ulaşılmadığını düşünüyor. Bazı kripto para birimlerinin yeteri kadar hacim sunmaması nedeniyle liste dışı kaldığını biliyoruz. Yani bu ilk defa olan bir durum değil.

Özellikle son dönemlerde kripto para birimlerinde yaşanan çok ani değişimler kullanıcılarda hassasiyet yarattı. Hiç beklenmeyen haberler nedeniyle dijital varlıkların fiyatları çok ani değişimlere maruz kalabiliyor. Ancak yukarıdaki dijital varlıklar özelinde değerlendirecek olursak endişe yaratacak bir durum yok. Konuyla ilgili gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyor.

İlgili Haberler:

>> Binance Kripto Para İle Ödeme Sistemi Başlatıyor: Bifinity Devrimi

>> Kripto Paralarda Bilinmeyen Gerçekler: Bunlara Çok Dikkat Edin