Samsung Galaxy A Serisi Günler Sonra Tanıtılacak: Her Bütçeye Telefon Var!

Samsung Galaxy A73 5G

Samsung Galaxy A serisi ile tanıtılması beklenen üç modelin Türkiye’ye de geleceği biliniyor. İşte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Samsung’un her bütçeden piyasaya sürdüğü akıllı telefonları ile en çok ilgi gören marka olduğunu söyleyebiliriz. Hatta yıllardır akıllı telefon tarafındaki pazar payı liderliğini koruyor. Ülkemizde dolar kurunun artması ile birlikte genellikle uygun fiyatlı modellere olan ilgi arttı. Hal böyle olunca amiral gemisi modelleri tercih etmek yerine orta segmentin üst basamaklarına uzanan akıllı telefon modelleri daha çok ilgi görür oldu. Samsung’un  A serisine ait sunduğu modeller ise hem giriş segment hem de orta-üst segmente hitap eden modelleri olarak karşımıza çıkıyor.

Samsung Galaxy A Serisi Günler Sonra Tanıtılacak: Her Bütçeye Telefon Var!

Galaxy A serisi

Samsung Galaxy A serisine ait modellerin 15 Mart tarihinde küresel lansmnının gerçekleşmesi bekleniyor. Serinin önceki modelleri, yine bu tarihlerde küresel lansman tarihinde Türkiye’ye de giriş yapmıştı. Bu yüzden 15 Mart tarihinde gelecek olan A serisine ait modellerin Türkiye’ye de aynı tarihte gelmesi bekleniyor.

Geçtiğimiz yıl bu tarihlerde Galaxy A32, A52 ve A72 modelleri kullanıcıların karşısına çıkmıştı. Günler sonra ise sz konusu modeller Türkiye’ye de resmi olarak giriş yaptı. Önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan lansmanda ise, serinin devamı olan Galaxy A53 ve A73 modellerinin piyasaya sürüleceği kesinleşti. Henüz A33 modeli hakkında ortaya çıkan bir sızıntı olmasa da A33 modelinin de tanıtılacağına dair iddialar mevcut. Henüz çoğu ayrıntısı ortaya çıkmayan modelleri incelediğimizde, serinin en güçlü modeli olarak karşımıza çıkması beklenen Samsung Galaxy A73 modeli hakkında bazı tasarımsal detayların ortaya çıktığını görmekteyiz.

Geçtiğimiz günlerde Samsung Galaxy A73 modeline ilişkin bazı teknik sızıntılar gerçekleşmişti. Fakat yeni modelin tasarım detaylarına ait herhangi bir sızıntı bulunmuyordu. Yakın tarihte sızdırılan render görüntülerini incelediğimizde Galaxy A73 modelinin çok ince çerçeveler ile bizleri karşılığını görmekteyiz.

15 Mart tarihinde A serisine ait modeller tanıtıldığında, yeni modelin Türkiye ihtimali ve fiyatları da belli olacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler:

>> Apple iOS 15.4 Ne Zaman Geliyor, Hangi Özellikleri Sunuyor?

>> Kimler Daha Çok Para Harcıyor? Android Kullanıcıları Mı Yoksa iOS Kullanıcıları Mı?