Bitcoin Düşüşü Devam Edecek Mi? Herkes Merakta

Bitcoin düşüşü devam

Bitcoin düşüşü devam edecek söylentileri büyük bir telaş yaratıyor. Ancak dijital varlıkların bu kadar sert bir şekilde düşmesi aslında mantıklı bir durum değil.

Dijital varlıklara çok büyük bir güven olduğunu söyleyebiliriz. Neredeyse herkes kripto para birimlerine güveniyor. Ancak bu güven bazen çeşitli düşüşler nedeniyle büyük zarar görüyor. Özellikle Bitcoin ile ilgili sert düşüşler güveni ciddi ölçüde kırıyor.

Gemini Crypto borsasının kurucu ortağı Cameron Winklevoss konuyla ilgili bazı açıklamalar yaptı. Ona göre kripto para devenin bu kadar sert bir şekilde düşmüş olması kesinlikle mantıklı değil. Kendisi herhangi bir mantık zeminine bu durumu oturtamıyor. Aslına bakacak olursak hiç haksız sayılmaz.

Bitcoin düşüşü devam edebilir

Bitcoin ne yazık ki 20 bin doların bile altına düştü. Temellerinin benimsenmesinin ve altyapısının çok daha sağlam olmasının düşüşü engellemekte zayıf kalması açıklanabilir bir durum değil. Eskilere göre Bitcoin çok daha güçlü.

Bitcoin düşüşü devam

Boğa piyasasında temellere baktığımızda herkes büyük bir yükseliş olacağı ile ilgili fikir birliğine varılmıştı. Gerçekten de Bitcoin tarihin en büyük zirvesini gerçekleştirdi. Neredeyse 70 bin dolar düzeyine kadar ulaştı. Ancak düşüşü aynı şekilde sert oldu.

Bitcoin yeniden eski değerini kazanabilir

Birçok kripto para analisti Bitcoin ile ilgili olumlu açıklamalar yapıyor. Onlara göre kripto para devi yeniden eski gücünü kazanacak. Ancak bunun ne zaman olacağını kimse tam olarak bilmiyor. Özellikle ABD Merkez Bankası tarafından sürekli olarak faizlerin arttırılması kripto paraları ciddi ölçüde etkiliyor. Bitcoin düşüşü devam etme ihtimalini koruyor.

Bitcoin ile ilgili yapılan yorumlara baktığımızda ise 100 bin doları aşacağı söyleniyor. Ayrıca Ethereum, Avax ve Solana gibi birçok kripto para biriminde yeni zirveler görülebilir. Ancak bu hemen olacak bir durum değil. Muhtemelen bir diğer boğa sezonunda bu seviyeler görülecek. Peki siz Bitcoin’in bu kadar sert bir şekilde düşmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Hafta sonu 150 milyar dolar kripto pazarından silindi. Bitcoin Yüzde 10 düştü. Celsius işlemleri durdurdu. Daha neler oldu neler!

>> Bitcoin Madencileri Makineleri Kapatma Kararı Aldı