TikTok İş Arayanlara Büyük Bir Fırsat Sunuyor: Yeni Özellik Geldi

TikTok iş arayanlara

Yeni gelen bir detaya göre TikTok iş arayanlara ilginç fırsatlar sunacak. Yeni getirilen bir özellik bunu sağlayabilir. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen bütün ayrıntılara birlikte bakalım.

Küresel çapta iş ağları son derece genişledi. Birçok farklı uygulama ve platform iş dünyasına destek olmaya çalışıyor. Bunlardan birisi de tuhaf bir şekilde TikTok oldu. Bildiğiniz üzere şirket ağırlıklı olarak eğlence sektöründe çalışıyor. Fakat yeni getirilen bir özellik ile birlikte bu genişleyecek gibi görünüyor.

Yeni özellik kontra isimli bir freelance platformu ile ilgili. TikTok tarafından geliştirilen Jump sistemi burada devreye girecek. Serbest çalışanların sıklıkla kullandığı freelance platformu Contra aynı zamanda TikTok Jump ile bağlantı kurabilecek. Böylece özgeçmişiniz ve portföyünüz TikTok platformu üzerinden paylaşılacak.

TikTok iş arayanlara destek olacak

Her geçen gün büyümeye devam eden TikTok platformu mini uygulamaları ile bağlantı sağlıyor. Jump özelliği sayesinde uygulamalara bağlantı sağlayıp oradaki bilgilerinizi TikTok platformuna aktarmanız mümkün.

TikTok iş arayanlara

Breathwrk, Wikipedia, StatMuse ve Tabelog gibi birçok platformdan doğrudan bağlantı kurabiliyorsunuz. Şimdi ise şirket Contra platformu ile anlaştı. Böylece portföyümü görüntüle isimli bir butona tıkladığınızda bunu TikTok platformunda yayınlamak mümkün olacak. Bu sayede iş aramaya TikTok üzerinden devam edebilirsiniz.

TikTok kariyer tavsiyeleri almanızı sağlayacak

Çin merkezli uygulama devi TikTok tarafından geliştirilecek bu yeni özellik sadece portföyünüzün görüntülenmesinden ibaret değil. Aynı zamanda takipçileriniz sizlere kariyer tavsiyelerinde bulunabilecek. Böylece gerçek bir etkileşim olacak. TikTok burada iş hayatı ile eğlence dünyasını birleştirmek istiyor. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz aylarda da benzer çalışmalar yapmıştı.

Hiçbir sosyal medya platformu sadece eğlence alanında çalışmak istemiyor. Aynı zamanda alışveriş ve iş gibi birçok alanda etkili olmaya gayret gösteriyor. Facebook bunun en radikal örneklerinden bir tanesi. Peki siz TikTok tarafından getirilecek bu yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> YouTube vs TikTok Rekabeti İyice Kızışıyor: Araştırma Sonuçları Ortaya Çıktı

>> TikTok fenomenleri sopalarla birbirine girdi: “Sen benim kim olduğumu biliyor musun” (Video)