Bitcoin Değerini 5 Kat Artırabilir: En Büyük Yatırım Şirketi Açıkladı!

Bitcoin yükseliş trendine
Google News Abone Ol

Kripto paralar içerisinde çok ayrı bir yere sahip olan Bitcoin, değerini 5 kat artırma ihtimaline sahip. Hadi gelin konuyla ilgili tüm detaylara birlikte göz atalım.

Bitcoin son dönemlerde uçuk bir fiyata doğru hareket etmeye başladı. İlk başlarda 10 bin dolar civarında olan fiyatı bile tartışma konusuydu. Hemen ardından 20 bin dolar seviyelerine çıktı ve şimdi de 30 bin dolar oldu. Peki Bitcoin nasıl bu kadar yüksek bir seviyeye ulaşmayı başardı?

Kurumsal şirketlerin Bitcoin ile ilgili destek açıklamaları onu zirveye taşıdı. Hatta şimdilerde başka bazı yatırım firmalarının da destek sunduğu görülüyor. JPMorgan Chase & Co., bu konuda en uçuk yorumlardan birisini yaptı.

Kurumsal yatırımcılarla Bitcoin değerini 5 kat artırabilir

Yatırım şirketlerinin Bitcoin ile ilgili çok fazla yorumu var. Neredeyse her kafadan bir ses çıkıyor diyebiliriz. Özellikle de ABD merkezli şirketler bu konuda daha fazla yorum yapıyor. Bitcoin için öngörülen uzun vadeli 100-150 bin dolar fiyat mümkün mü?

Bunu anlayabilmek için ilk başta neden bu kadar fazla yükseldiğini anlamak gerekiyor.

Bitcoin değerini 5 kat

  1. ABD tarafından verilen teşviklerin Bitcoin ile değerlendirilmesi.
  2. Kurumsal firmaların bu kripto paraya olan desteklerini çok açık bir şekilde ifade etmeleri.
  3. Herkeste oluşan çok yükselecek algısı.
  4. Twitter CEO’su gibi kişilerin Bitcoin konusunda aşırı destekleyici davranması.

Tüm bunlara bakıldığında Bitcoinin neden bu kadar fazla arttığı açıkça anlaşılabilir. Özellikle oluşan güven ortamı burada son derece önemli.

“Bitcoin değerini 5 kat artırmak istiyorsa” ilk başta güven sağlamalı. Eğer yeteri kadar güçlü bir güven oluşursa, bahsi geçen rakamlar bile aşılabilir. Kripto paralara geçiş yapmayanların en büyük korkusu yeteri kadar güven sağlamaması.

Bazı analistler ise, “Mevcut spekülatif çılgınlığın Bitcoin’in fiyatını 50 bin – 100 bin dolar arasındaki piyasa görüşüne doğru itebileceğini ihtimal dışı bırakmamakla birlikte, bu fiyat seviyelerinin sürdürülemez olacağına inanıyoruz” ifadelerine yer veriyor. Yatırım ile alakalı aklınızda soru işaretleri varsa web sitemizden “Bitcoin” araması yapabilir ve çıkan tüm haberlere bakabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Kripto Para Ripple Çok Önemli Haberlerle Geliyor

>> Bitcoin ve Ethereum rekorlar kırdı! Neler oluyor orada? Artacak mı Azalacak mı? İşte Uzmanından Tahminler…


CEVAP VER