Bitcoin Fiyatı Yükselecek Mi Azalacak Mı: İşte Son Yaşanan Gelişmeler

kripto para vergisi
Google News Abone Ol

Bitcoin fiyatı yükselecek iddiaları gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Ancak bazıları ise bu fiyatlarda düşüş yaşanacağını söylüyor. Hadi gelin konuyla alakalı bütün detaylara birlikte bakalım.

Bağımsız bir para birimi olarak bilinen Bitcoin sürekli yeni fiyatlara sahip oluyor. Bazen bir miktar düşüş yaşadığı görülse bile genellikle yukarı yönlü hareketler hakim. Onun böylesine ciddi seviyelere yükselmesinin önemli bazı nedenleri var. Öncelikle büyük şirketleri arkasına alması yükselişini olumlu yönde etkiledi. Mesela Paypal gibi bir şirketin desteği ile 30 bin dolar seviyesini rahatlıkla aştı.

Bitcoin ile ilgili yaşanan gelişmeler sadece bunlarla sınırlı değil. Bazı tanınmış kişilerin bu kripto para birimi ile ilgili olumlu yorumlar yapması fiyatını daha da artırdı. Musk bu konuda çok fazla spekülasyon yarattı.

Bitcoin fiyatı yükselecek diyenler ağırlıkta

Yazının başında da bu kripto para biriminin fiyatının yükseleceği ile ilgili yorumların daha fazla olduğunu söyledik. Google üzerinden küçük bir araştırma yaparsanız bu kripto para biriminin 100 bin dolar seviyelerine kadar çıkacağını söyleyenleri görebilirsiniz. Elbette bunlar abartı olsa bile yine de kripto para biriminde önemli bir yükseliş yaşandı ve yaşamaya devam ediyor.

Bitcoin fiyatı yükselecek
Tesla firması tarafından yaklaşık olarak 1,5 milyar dolar yatırım gerçekleştirildi. Kripto para biriminin kralı olarak bilinen Bitcoin, tarihinin en büyük yatırımlarından bir tanesini aldı. Bunun üzerine fiyatı 40 bin dolar seviyesini bile aşmayı başardı. Açıkçası kimse bu kadar yükseleceğini tahmin etmiyordu. Bitcoin fiyatı yükselecek diyenler bu nedenle ağırlıkta.

Bazı yatırımcılar Bitcoin fiyatı düşecek diyor

Tüm bunlara rağmen bazı yatırımcılar bu kripto para biriminin fiyatı ile ilgili olumsuz yorumlar yapıyor. Şu anda Bitcoin yaklaşık olarak 44 bin dolar seviyelerinde. Bu rakamın altına yani yaklaşık olarak 36 bin dolara kadar düşeceğini söyleyenler de var.

Tüm bunlara rağmen Bitcoin yükselecek iddiaları bir süre daha gündemi meşgul edecek gibi görünüyor. Özellikle büyük şirketlerin tavrı merakla bekleniyor. Peki sizin bu kripto para birimi ile ilgili tahminleriniz neler?

İlgili Haberler:

>> Bitcoin sert düşüşle gündeme bomba gibi oturdu: 25 bin dolara düşer mi?

>> Bitcoin Şifresini Unuttu Büyük Bir Servet Kaybetti!


CEVAP VER