Bitcoin Fiyatı Yeni Rekora Doğru Koşuyor: 30 Bin TL Olacak Mı

En fazla kaybettiren kripto

Dünyanın en büyük yatırım araçlarından bir tanesi olarak bilinen Bitcoin fiyatı yeni rekora doğru büyük bir hız kazandı. Hadi gelin ortaya atılan son tahminlere bir göz atalım.

Günümüzün en özgür para birimlerinden bir tanesi olarak bilinen Bitcoin, sürekli bir büyüme hedefi ile karşımıza çıkıyor. Bazen 3.000 dolar seviyelerine kadar düşerken, kimi zaman 25.000 dolar olduğu bile görülüyor. Bu nedenle çok hızlı bir şekilde değişim yaşadığı söylenebilir.

Böylesine hızlı zikzaklar çizerek değişmesi, aynı zamanda güvensizlik problemi yaratıyor. 2017 yılında yaşanan büyük büyüme ile birlikte, Bitcoin 20.000 dolar seviyelerine kadar çıkmıştı. Ancak özellikle pandemi süreci nedeniyle 4.000 dolar seviyelerini bile gördü. Sadece 2020 yılının başından bu yana bile yüzde 240 değer kazanmayı başardı.

Bitcoin fiyatı yeni rekora ulaşmak için yatırımcı arıyor

Kripto paralar genellikle yatırımcılar ile doğru orantılı olarak büyür veya küçülür. Eğer yatırımcılar çok fazla kripto para alırsa yükseliş yakalanabilir. Bu nedenle Bitcoin uzun bir süre özellikle kurumsal yatırımcılar aradı. Bu yatırımcılar kripto paraların önemli ölçüde artmasını sağladı.

Bitcoin fiyatı yeni rekora

  • Twitter ve Paypal gibi platformların açıkça Bitcoin’e destek vermesi.
  • Hesap gizliliğinin sonuna kadar korunabilmesi.
  • Dünya üzerindeki özellikle illegal işlerin bu yolla yapılabilmesi.
  • Asya ülkelerinin para transferi konusunda bu yolu rahatlıkla kullanabilmesi.

Tüm bu etkenler Bitcoin fiyatı yeni rekora doğru koşarken kendisini iyice göstermeye başladı. Yatırımcıya yükseldiği her gün daha fazla güven vermeyi başaran Bitcoin, bir süre daha yükselmeye devam edecek gibi görünüyor.

Özellikle de önümüzdeki 1 ay fazlasıyla kritik olacak. Bazı kişiler onun yeniden 20.000 dolar seviyesine çekileceğini düşünüyor. Kimileri ise 30.000 dolar seviyelerinin rahat bir şekilde görülme ihtimalinin olduğunu düşünüyor.

Açıkçası analistlerin de yine bu konuda anlaşamadığını söyleyebiliriz. “Bitcoin fiyatı yeni rekora doğru” koşarken muhtemelen kısa bir süre içerisinde her şey daha fazla netleşecek. Peki sizin Bitcoin ile ilgili düşünceleriniz neler? Yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Bankalar Kripto Paralara Kayıtsız Kalmıyor

>> Elon Musk Tüm Servetini Bitcoin’e Taşıyacak Mı? İşte Herkesi Çok Şaşırtan Açıklamalar