Bitcoin Dolandırıcıları Silah Zoruyla Bir Yatırımcıyı Kaçırdı: Akıl Almaz Bir Olay Yaşandı

Türkiye Bitcoin alsın önerisi

Türkiye’de yaşanan bir olayda Bitcoin dolandırıcıları silah zoruyla yatırımcıyı gasp etmeye çalıştı. Özellikle son dönemlerde bu tür haberlerin daha fazla gündeme geldiği görülüyor. İşte meydana gelen tüm gelişmeler ve detaylar.

.

Her geçen gün Bitcoin ile ilgili yeni bir dolandırıcılık haberi geliyor. İlk etapta borsalar çeşitli dolandırıcılık faaliyetleri ile büyük miktarda para çalmıştı. Hemen ardından bazı kişilerin çevresinden Bitcoin topladığı ve kaçtığı ortaya çıktı. Kendisini polis olarak tanıtan 4 kişi ise yeni bir dolandırıcılık örneği gösterdi.

Gelen detaylara göre 28 yaşındaki bilgisayar mühendisi kafasına silah dayayan kişiler tarafından kaçırıldı. İlk etapta kendisi buna bir anlam veremedi. Bu kişiler akşamın bir vakti onu siyah arabaya bindirerek kaçırdı.

Bitcoin dolandırıcıları silah zoruyla gasp etmeye çalıştı

Bugüne kadar çok fazla kapkaç veya gasp hikayesi duyduk. İnsanlardan zorla para koparmaya çalışan hırsızlar genellikle nakit para çalıyor. Ancak ilk defa kripto paralar üzerinden gasp yapılmaya çalışıldı. Mersin’de yaşanan bu olayda bilgisayar mühendisi siyah araçlı kişiler tarafından kaçırıldı. Fakat işler tahmin edildiği gibi yürümedi.

Bitcoin dolandırıcıları silah zoruyla

Bilgisayar mühendisi olan adamdan kripto paralarını almak istediler. Ne kadar uğraşsalar da kendi hesaplarına aktaramadılar. Bilgisayar mühendisinin ailesinin merak edip polise gideceği şüphesiyle onu araçtan indirdiler. Ancak kendisinin de yaptığı ilk bu oldu. Yenişehir İlçesi Okan Merzeci Bulvarı üzerinde bulunan emniyete gitti.

Bitcoin dolandırıcılığı giderek artış gösterebilir

Gasp büro amirliği ekipleri tarafından devam eden çalışmalar ile birlikte dolandırıcılar tespit edildi. Polis tarafından adreslerine düzenlenen operasyonda 4 kişi yakalandı. Haklarında birden fazla kişi tarafından gece vakti silahlı yağma ve tehdit gibi suçlamalar oluşturuldu. Mahkemeye sevk edilen bu şahıslar nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandılar.

Yaşanan bu gelişmelere bakıldığında Türkiye’de özellikle son dönemlerde Bitcoin dolandırıcılığının giderek arttığı görülüyor. Dolandırıcılar her seferinde farklı bir yöntem bulmaya çalışıyor. Peki sizce kripto para dolandırıcılığı neden bu kadar artış gösterdi? Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Elon Musk SHIB Coin Paylaşımı Büyük Yükseliş Sağladı: Manipülasyonlar Devam Ediyor

>> 20 Dolarlık Kripto Para Trilyon Dolara Dönüştü: Böylesi İlk Defa Görülüyor

. . . . .