Elon Musk SHIB Coin Paylaşımı Büyük Yükseliş Sağladı: Manipülasyonlar Devam Ediyor

Dogecoin 2021 beklentileri

Elon Musk SHIB Coin paylaşımı kripto para piyasasına damga vurdu. Yaşanan dalgalanma ile birlikte birçok yatırım ciddi miktarda kazanç sağladı. İşte konuyla alakalı merak edilen bütün detaylar.

Kripto para piyasaları görebileceğiniz en hareketli ve manipülasyona açık piyasalardan bir tanesi. Toplumda kabul gören kişiler yaptıkları paylaşımlar ile birlikte bazı kripto paraları ciddi miktarda yükseltebiliyor. Aynı şekilde fiyatlarını aşağıya doğru çekebiliyor. Ne yazık ki bunu denetleyen herhangi bir platform yok.

Twitter’da Shiba Uni cinsi köpeğinden bahseden Musk, böylece yatırımcılara bu kripto paradan almalarını söylemiş oldu. Onun yaptığı manipülasyonlar genellikle aynı. Mesela Dogecoin hakkında konuşuyor ve bunun üzerine insanlar sanki o kripto para birimi aşırı yükselmesi gerekiyormuş gibi yukarıya doğru çıkıyor. Şimdilerde onun yeni oyuncağı SHIB Coin oldu.

Elon Musk SHIB Coin paylaşımı manipülasyon yarattı

Yapılan yeni manipülasyon ile birlikte ciddi bir yükseliş yakalanmış olabilir. Sadece bir saat içerisinde yüzde 13 seviyesinde değer kazanan bu kripto para birimi yatırımcılarını sevindirdi. Musk tarafından “Shiba Uni cinsi köpeğimin adını Floki koyacağım.” ifadesine yer verilince bu dijital varlık önemli ölçüde yükseldi.

Elon Musk SHIB Coin

Musk, Dogecoin ile ilgili önemli bir açıklama yapacağını aylar önce söylemişti. İnsanlar bu nedenle beklentiye girip bu kripto para biriminden aldı. Hatta bazıları neredeyse tüm mal varlığını buraya aktardı. Dogecoin ile ilgili açıklama yapacağını söylediği tarih gelince neredeyse hiçbir şey ortaya koymadı. Ayrıca herhangi bir açıklama da yapmadı.

Kripto para dünyası manipülasyonlara çok açık

Yaşanan tüm bu gelişmelerden sonra ne yazık ki yatırımcılar bir türlü yanlış yapmaktan vazgeçmedi. Birçok kişi bu kripto para birimini alıp Musk’ın tweet atmasını bekliyor. SHIB coin muhtemelen bir süre daha onun tarafından manipüle edilecek. Bu konuda herhangi bir denetim aracı bulunmuyor.

Son yaşanan gelişmelerden sonra iyice değer kaybeden bu kripto para birimi kendisini hızlıca toparlamış oldu. Bakalım yeni tweetler ile birlikte beklenen seviyede yükseliş gelecek mi?

İlgili Haberler:

>> Kripto Paralarda Yeni Hafta Çok Heyecanlı Geçti: Dünya Çapında Büyük Gelişmeler Yaşanıyor (18 – 25 Haziran)

>> Herkese 30 Dolar Bitcoin Dağıtılacak: Tarihte Eşi Benzeri Az Görülür Bir Olay