Elon Musk Tüm Servetini Bitcoin’e Taşıyacak Mı? İşte Herkesi Çok Şaşırtan Açıklamalar

Elon Musk Cybertruck

Girişimcilik ekosisteminde çok önemli bir yere sahip olan Elon Musk, tüm servetini Bitcoin’e taşıma ihtimaline sahip. İşte konuyla ilgili merak edilen bütün detaylar.

.

Son dönemlerde Musk ve Bitcoin isimleri çok fazla bir arada geçiyor. Bunun nedeni ise her ikisinin gelecek vadeden isimler olmasından kaynaklanıyor. Musk, sahip olduğu Tesla ve SpaceX gibi şirketler nedeniyle geleceğin kurucuları arasında yer alıyor. Bitcoin ise 24 bin seviyelerine ulaşarak geleceğin para birimleri arasında yerini almaya başladı.

Şimdilerde bu ikisi birleşmek üzere. Ünlü girişimci tarafından yapılan bir açıklamaya göre, özellikle Tesla bilançosu Bitcoin platformuna aktarılabilir. Musk, geçtiğimiz günlerde “Güvenli kelimem: Bitcoin” açıklaması yapmıştı. Devamında yaşananlara Hadi gelin birlikte bakalım.

Elon Musk tüm servetini Bitcoin’e yaptırabileceği nereden anlaşılıyor

Musk ve MicroStrategy CEO’su arasında geçen Twitter konuşmaları büyük bir iddia ortaya attı.

Elon Musk Bitcoin

  • MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Twitter üzerinden Tesla yöneticisi Elon Musk’a bilançosunun Bitcoin’e taşıması gerektiğini söyledi.
  • Bunun üzerine milyarder girişimci böyle bir şeyin mümkün olup olmadığını sordu.
  • Michael Saylor tarafından verilen cevap oldukça ilginç oldu. İstemesi halinde 100 milyar dolar değerinde bir taşıma işlemi yapılabileceğini söyledi.
  • Kendisinin böyle bir şey yapması halinde diğer şirketlerin de onu takip etme ihtimalinin olduğunu ifade etti.
  • Bitcoin taktiklerini offline şekilde paylaşma imkanı olduğunu da özellikle ekledi.

Musk tüm servetini Bitcoin’e yatırma ihtimaline sahip iddiaları aslında buradan itibaren ortaya atıldı. Onun uzun bir süredir kripto paralarla ilgili olduğu biliniyor. Ancak yeni yeni gün yüzüne çıkmaya başladı.

Musk’ın kripto paralara ilgi duyması aslında pek şaşırtıcı değil. Daha çok geleceğin teknolojisi ve sistemleri ile ilgilenen Musk, yönünü kripto paralara doğru çevirdi. Bitcoin şimdilerde 24 bin dolar seviyelerinde ve muhtemelen artış bir süre daha devam edecek.

Elon Musk tarafından yapılan paylaşımları dikkatle takip etmeye devam ediyoruz. Onun attığı her tweet, borsalarda çok ciddi etkiler yaratabiliyor. Peki sizce Elon Musk Bitcoin’e yönelmeli mi? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Elon Musk Bitcoin Hakkında Bakın Neler Söyledi

>> Silikon Vadisi Tarih mi Oluyor? Bakın Elon Musk ile birlikte kimler ayrılma kararı verdi?


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here